TVP musi usunąć film o "inwazji ideologii LGBT" z YouTube'a. Jest decyzja sądu

Sąd nakazał Telewizji Polskiej usunięcie dokumentu o "inwazji ideologii LGBT" na Polskę z YouTube'a - poinformowała Kampania Przeciwko Homofobii. TVP ma teraz 60 dni na odpowiedź. KPH zapowiada kolejne pozwy przeciwko publicznej telewizji.

10 października ubiegłego roku, czyli na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi, Telewizja Polska wyemitowała krótki film o tytule "Inwazja". Miał on dowodzić, że organizacje LGBT zwożą ludzi na marsze równości, atakują Kościół katolicki, chcą "indoktrynować" dzieci, a nawet, że domagają się legalizacji pedofilii.

Czytaj więcej: TVP pokazała dokument o "inwazji LGBT". Były nagrania fałszywej wolontariuszki i fragment "Potopu"

Jest decyzja sądu

Jak w poniedziałek poinformowała Kampania Przeciwko Homofobii, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, w którym nakazał usunąć z serwisu YouTube "Inwazji" oraz zakazał TVP rozpowszechniania filmu w całości lub jego fragmentów w jakiejkolwiek formie przez rok.

Sąd Okręgowy uznał, że w świetle przedstawionego przez nas stanu sprawy i przedłożonych dowodów roszczenie pozwu oraz interes prawny KPH są uprawdopodobnione. Postanowienie sądu bardzo nas cieszy. Teraz czekamy na reakcję telewizji

- powiedział reprezentujący organizację radca prawny Jakub Turski. Wyrok nie jest prawomocny, Telewizja Polska ma 60 dni na odpowiedź.

Osiem osób, których twarze lub wypowiedzi pojawiły się w "Inwazji", również chce wytoczyć TVP sprawy. Ze względu na wysokie koszty postępowań Kampania Przeciwko Homofobii uruchomiła zbiórkę "Inwazja równości na TVP".

Zobacz wideo Abp. M. Jędraszewski o "tęczowej zarazie"
Więcej o: