Poszukiwany 16-letni Piotr Nowarkiewicz nie żyje. Ze stawu w Olimpinie wyłowiono ciało zaginionego nastolatka

W ubiegłą sobotę zakończyły się poszukiwania 16-letniego Piotra Nowarkiewicza z Ciela. Jego ciało wyłowiono ze stawu we wsi Olimpin. Kilka dni wcześniej na brzegu zbiornika znaleziono jego ubrania i rzeczy osobiste.

Ciało nastoletniego chłopaka znaleziono w sobotę 6 czerwca około godziny 9 rano. Z doniesień TVN24 wynika, że unoszące się na tafli wody zwłoki zauważył przypadkowy przechodzień. Na miejsce wezwano służby, w tym nurków, którzy je wyłowili. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" policja potwierdziła, że ciało, które znaleziono w stawie w Olimpinie, to poszukiwany od 31 maja Piotr Nowarkiewicz. Okoliczności śmierci 16-latka ustala prokuratura.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie Piotra Nowarkiewicza. Ubrania 16-latka znaleziono przy stawie

Piotr Nowarkiewicz zaginął w nocy z 30 na 31 maja. Sobotni wieczór miał spędzić ze znajomymi w Bydgoszczy i stamtąd wrócić do domu autobusem. Z doniesień medialnych wynika, że nastolatek nie wysiadł na swoim przystanku, a dwa przystanki wcześniej. Niewykluczone, że był pod wpływem alkoholu. Jego rodzina zgłosiła zaginięcie w niedzielę 31 maja. Przyjęła je bydgoska policja. 

Akcja poszukiwawcza trwała kilka dni, ale nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. 2 czerwca przypadkowy przechodzień znalazł ubrania 16-latka na brzegu stawu w Olimpinie. Wówczas w poszukiwania Piotra Nowarkiewicza włączyli się m.in. płetwonurkowie. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkaset osób, w tym znajomi i sąsiedzi nastolatka. 

Więcej o: