Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dzisiaj czynne? [7 czerwca]

Czy 7 czerwca to niedziela handlowa? W których sklepach będziemy mogli zrobić zakupy? Przypominamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta i o jakich środkach bezpieczeństwa należy pamiętać, idąc do sklepu.

7 czerwca to niedziela niehandlowa. Tego dnia sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco będą zamknięte. Mimo to będziemy mogli zrobić zakupy. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta wyróżnia 32 typy sklepów, które mogą być otwarte w każdą niedzielę. Są to m.in. apteki, stacje benzynowe, punkty pocztowe i sklepy znajdujące się na terenie dworców.

Przypomnijmy, że w tym roku kalendarzowym będzie łącznie siedem niedziel handlowych. Trzy z nich już za nami. Czwarta wypadnie dokładnie za trzy tygodnie, 28 czerwca.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. Pamiętaj o zasłanianiu ust i nosa

Choć polska gospodarka została już w dużej mierze odmrożona, w dalszym ciągu musimy pamiętać, że na terenie sklepów oraz innych punktów usługowych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Oprócz tego wchodząc do sklepu, musimy włożyć rękawiczki lub zdezynfekować dłonie specjalnym płynem. Zarówno rękawiczki, jak i środki dezynfekcyjne zapewniają sklepy, nie musimy więc nosić ich ze sobą. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: