Tragiczny pożar w Koszalinie. Nie żyje jedna osoba, ponad 200 mieszkańców ewakuowano

W czwartek około godziny 23 doszło do pożaru w bloku mieszkalnym w Koszalinie. Z powodu tego zdarzenia z bloku ewakuowano ponad 200 osób, a czterech mieszkańców zostało rannych. Niestety w pożarze zginęła starsza kobieta.

Jak podaje portal KoszalinInfo.pl do tragicznego pożaru doszło w czwartek 4 czerwca po godzinie 23. Ogień pojawił się w mieszkaniu na trzecim piętrze wieżowca przy ulicy Stefana Starzyńskiego w Koszalinie. Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero w piątek po godzinie 4 rano.

Pożar w wieżowcu w Koszalinie. "Sąsiedzi dobijali się do każdych drzwi, krzycząc, że się pali"

Do pożaru wysłanych zostało łącznie 13 zastępów straży pożarnej, cztery karetki, policja, pogotowie gazowe i energetyczne. Podczas akcji ewakuowanych zostało ponad 200 mieszkańców tego budynku. - Jestem pod wrażeniem postawy i solidarnością mieszkańców w trakcie ewakuacji. Sąsiedzi mieszkający na wyższych piętrach, zbiegając do wyjścia dobijali się do każdych drzwi, krzycząc: "Pali się! Uciekajcie" - opisała czytelniczka portalu GK24.pl.

- Na miejscu pomocy udzielały cztery zespoły ratownictwa medycznego. Cztery osoby trafiły do szpitala: dwóch mężczyzn w wieku 90 i 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 40 i 88 lat. Wszyscy narażeni byli na działanie dymu, bez poparzeń - mówiła rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska.

W pożarze zginęła jedna osoba. Jest nią 73-letnia kobieta (niektóre źródła podają, że miała 77 lat), która zmarła najprawdopodobniej w wyniku zatrucia się gazami pożarowymi. Śledztwo w sprawie śmierci kobiety prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Przyczyny pożaru ustalają natomiast biegli z zakresu pożarnictwa.

W piątek około godziny 10:00 na miejscu zjawi się inspektor nadzoru budowlanego oraz rzeczoznawca, którzy ocenią stan konstrukcji budynku. Dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy lokatorzy mogą wrócić do swoich mieszkań.

Zobacz wideo Pijany kierowca na oczach policjantów wjechał po chodniku na skrzyżowanie
Więcej o: