Pogoda na tydzień [8-14 czerwca]. Synoptycy ostrzegają przed burzami

Synoptycy prognozują, że kolejny tydzień będzie dość deszczowy. Możemy spodziewać się także licznych burz. Pogoda poprawi się dopiero w weekend - wówczas niebo się rozchmurzy, a opady ustąpią przejaśnieniom.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. IMGW prognozuje liczne burze

Początek przyszłego tygodnia będzie deszczowy. W poniedziałek opady wystąpią w niemal całym kraju, z wyłączeniem części centralnej i północno-zachodniej. Synoptycy prognozują, że w okolicach Zakopanego, Przemyśla, Białegostoku i Olsztyna wystąpią także burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 12 stopni w Jeleniej Górze do 21 stopni w Rzeszowie.

We wtorek także odnotujemy liczne opady deszczu. Z prognozy pogody przygotowanej przez IMGW wynika, że nie będzie padać jedynie w pobliżu Opola, Wrocławia, Szczecina, Koszalina i Gdańska. Po raz kolejny zagrzmi na wschodzie - w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie i Suwałkach możemy spodziewać się burz. Termometry wskażą od 16 stopni w Jeleniej Górze do 24 stopni w Przemyślu.

W środę wciąż będzie burzowo. Wyładowania atmosferyczne prognozuje się dla województw dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W pozostałej części kraju deszczowo. Temperatura będzie wahać się od 17 stopni w Zakopanem do 25 stopni w Przemyślu.

Pogoda na czwartek i piątek. Końcówka tygodnia będzie deszczowa

W czwartek nieco się rozpogodzi. Synoptycy prognozują sporo przejaśnień dla większości regionów, z wyjątkiem Ziemi Lubuskiej, Lubelszczyzny i Podkarpacia, gdzie może padać deszcz. W okolicach Rzeszowa spodziewane są także burze. Tego dnia termometry wskażą od 21 stopni w Katowicach do 28 stopni w Lublinie.

W piątek niebo znów zasnute będzie chmurami, a w województwach położonych przy wschodniej i południowej granicy Polski odnotujemy deszcze. Na Śląsku mogą wystąpić burze, a najwięcej przejaśnień będzie na Wybrzeżu. Temperatura będzie wahać się od 20 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Łodzi i Lublinie.

Pogoda na weekend. W sobotę przelotne opady, w niedzielę słonecznie

Sobota będzie dniem dość słonecznym, choć dla okolic Gdańska, Olsztyna i Białegostoku prognozuje się przelotne opady deszczu, a dla Zielonej Góry także burze. W pozostałych częściach kraju zachmurzenie będzie niskie lub umiarkowane. Termometry wskażą od 22 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Lublinie.

Niedziela będzie pierwszym prawdziwie słonecznym dniem nadchodzącego tygodnia. 14 czerwca w całym kraju będzie dużo przejaśnień, synoptycy nie prognozują na ten dzień żadnych opadów. Temperatura będzie wahać się od 24 stopni w Katowicach i Kielcach do 27 stopni w Poznaniu i Zielonej Górze. 

Więcej o: