Jaka pogoda w długi weekend czerwcowy 2020? Boże Ciało z wysoką temperaturą i zachmurzeniami [11-14 czerwca]

Już wkrótce długi weekend czerwcowy 2020. 11 czerwca będziemy świętować Boże Ciało, a jeśli korzystnie dobierzemy urlop, to będziemy mogli cieszyć się aż czterema dniami wolnymi. Jak będzie pogoda? Czy długi weekend będzie słoneczny?

Od czwartku 11 czerwca do niedzieli 14 czerwca czeka nas długi weekend. W całej Polsce będzie panować wysoka temperatura, której efekt może zostać zepsuty przez pojawiające się w całym kraju zachmurzenia i gdzieniegdzie opady.

Pogoda na 11 czerwca - Boże Ciało

Wszystko wskazuje na to, że w dzień Bożego Ciała będzie nam sprzyjać ciepła pogoda. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 21 stopni w Katowicach do 24 stopni w Warszawie i Lublinie. Na północy kraju, w rejonie Pomorza i Kujawsko-Pomorskiego będzie czyste niebo. W pozostałej części kraju czekają nas zachmurzenia, a w przypadku Podkarpacia i województwa lubelskiego opady deszczu, które mogą się przenieść do centralnej Polski.

Pogoda na długi weekend czerwcowy 2020 (12-14 czerwca)

W piątek 12 czerwca pogoda się zepsuje. Co prawda, temperatura spadnie nieznacznie (do 19 stopni w Łodzi), jednak w całej Polsce będą panować zachmurzenia wraz z opadami deszczu. Słońce pojawia się tylko na chwilę na Pomorzu, Podlasiu i w Małopolsce.

Po nieprzyjemnym piątku przyjdzie o wiele lepszy weekend. Temperatura wzrośnie w całym kraju, osiągając największy poziom na wschodzie. W Warszawie, Olsztynie i Białymstoku będzie od 26 do 27 stopniu, a w Lublinie temperatura osiągnie najwyższy poziom w całej Polsce - 28 stopni. Dobrą aurę mogą zepsuć tylko zachmurzenia pojawiające w całym kraju.

Znikną dopiero w niedzielę 13 czerwca. W centralnej części Polski przywita nas bezchmurne niebo i wysoka temperatura od 25 stopni we Wrocławiu i Łodzi do 26 stopni w Poznaniu i Bydgoszczy. W pozostałej części Polski również będą wysokie temperatury od 24 do 26 stopni. Ich pozytywny efekt przyćmią nieznacznie zachmurzenia.

Do długie weekendu jeszcze tydzień, więc niektóre z prognoz meteorologów mogą się nieznacznie zmienić.

Zobacz wideo Czeka nas upalne i burzliwe lato
Więcej o: