Pogoda na dziś - poniedziałek 8 czerwca. Pochmurny i deszczowy początek nowego tygodnia

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 czerwca. W godzinach popołudniowych na wschodnie i południu kraju należy spodziewać się burz. Lokalnie spadnie do 20 mm deszczu.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W poniedziałek synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia w północnej i południowo-wschodniej Polsce. W większości kraju będzie jednak padać.

Temperatura. Najniższa temperatura prognozowana jest dla Dolnego Śląska

Najniższa temperatura prognozowana jest w poniedziałek dla Wrocławia i Gdańska, gdzie będzie kolejno 15 i 17 stopni. Niewiele cieplej będzie w województwie łódzkim i opolskim. Tam od 18 do 19 stopni. W województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim termometry pokażą 20 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w Warszawie, Lublinie i Szczecinie. Najwyższa temperatura, 22 stopnie, czeka mieszkańców Białegostoku, Rzeszowa i Zielonej Góry.

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 8 czerwca. gazeta.pl

Opady. Burze we wschodniej i południowej Polsce

Przez większą część dnia należy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego i dużego. Większe rozpogodzenia mogą pojawić się na północy i południowym wschodzie Polski. Deszcz ominie jedynie województwa zachodniopomorskie, lubuskie i część Wielkopolski. Dodatkowo po południu w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim prognozowane są burze. W tym czasie może spaść do 15-20 mm deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: