Chciała wyczyścić strzelbę, postrzeliła pracownika i 4-letnią córkę. Dziewczynka jest w ciężkim stanie

Mieszkanka Brzezin w województwie lubelskim postrzeliła swoją 4-letnią córkę i 27-letniego pracownika. Do wypadku doszło, gdy kobieta czyściła broń. Dziewczynka ma 14 ran postrzałowych od śrutu, jej stan jest ciężki.

Do wypadku doszło na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Brzeziny w powiecie ryckim. Jak opisuje "Dziennik Wschodni", 27-latka w zaawansowanej ciąży chciała wyczyścić strzelbę. Kobieta jest miłośniczką broni palnej i ma pozwolenie na jej posiadanie.

Zobacz wideo Tak Australia uregulowała dostęp do broni

W trakcie czyszczenia postrzeliła 4-letnią córkę i 27-letniego pracownika. Dziewczynkę do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma 14 ran postrzałowych, jej stan jest ciężki, ale stabilny. Mężczyzna ma pękniętą kość udową.

Brzeziny. Kobieta postrzeliła 4-letnią córkę podczas czyszczenia broni

- 27-letnia kobieta czyściła broń w budynku gospodarczym i w pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Postrzelona została 4-letnia dziewczynka oraz 27-letni pracownik, którzy przebywali w tym czasie na podwórzu - powiedziała w polsatnews.pl Katarzyna Matusiak w Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 27-latce grozi do trzech lat więzienia. 

Więcej o: