Niedziele handlowe 2020. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte? [7 czerwca]

Niedziele handlowe 2020. Czy 7 czerwca jest niedziela handlowa? Czy w tym tygodniu będziemy mogli zrobić normalne zakupy? Zobacz jakie zasady obowiązują w 2020 roku.

Od czasu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę, mieszkańcy polski zadają sobie pytanie kiedy są niedziele handlowe oraz w jakie niedzielę są otwarte sklepy? Skorzystaj z naszego kalendarza i nie pomyl się, kiedy dokonywać zakupów.

Zakaz handlu. Czy 7 czerwca jest niedziela handlowa?

7 czerwca nie jest niedziela handlową. Oznacza to, że najpopularniejsze sklepy wielkopowierzchniowe będą w tym czasie zamknięte. Zakupów nie będzie można zrobić w takich marketach jak Auchan, Lidl, czy Biedronka. Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę przewiduje jednak wyjątki, placówki, w których handel w niedzielę jest dozwolony.

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

Wśród nich znajdziemy m.in.: stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, ale również sklepy sklepy prowadzone przez właścicieli, jak również te znajdujące się na dworcach kolejowych czy w placówkach pocztowych. W niedzielę nie jest zakazany handel dokonywany drogą elektroniczną. Można więc zrobić zakupy w sklepach i platformach internetowych.

W czerwcu, zakupy w niedzielę będzie można dokonać tylko 28 czerwca. A w pozostałej części roku czekają nas zaledwie trzy niedzielę handlowe, jedna w sierpniu i dwie w grudniu.

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?
Więcej o: