Nowy Dwór Gdański. Pijany przejechał skrzyżowanie i zatrzymał się pod sklepem. Wszystko obserwowali policjanci

W środę około godziny 13:00 nietrzeźwy 23-latek wjechał na skrzyżowanie i zatrzymał się tuż przy wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

23-letni kierowca Audi A3, będąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad samochodem i zakończył swoją podróż na jednej z ulic w Nowym Dworze Gdańskim - informuje lokalna KPP. Na jego nieszczęście nieopodal przejeżdżał patrol policji.

Nowy Dwór Gdański. Policjanci od razu byli na miejscu zdarzenia

Funkcjonariusze patrolujący miasto dostrzegli, że jedną z ulic z nadmierną prędkością porusza się samochód marki Audi. Na zakręcie kierowca nie zdołał utrzymać pojazdu w prawidłowej pozycji, po czym najechał na krawężnik i przejechał przez całe skrzyżowanie.

Zbyt szybka jazda po chwili się zakończyła. Wskutek najechania na krawężnik uszkodzony został przód pojazdu, zaś przednie koło zostało urwane. Patrolujący policjanci znajdowali się dosłownie kilkanaście metrów dalej, dlatego też na miejscu zdarzenia byli po kilku sekundach.

Zobacz wideo

Kierowca i pasażerowie byli pijani. Kierującemu grożą 2 lata pozbawienia wolności

23-latek został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy, zaś uprawnienia do kierowania posiada od niecałego roku.

Poza kierującym, w samochodzie było również dwóch pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Policjanci wyczuli od nich woń alkoholu, dlatego również przeprowadzili na nich badanie. Okazało się, że obaj mieli po 0,2 promila w organizmie.

Kierowca został zatrzymany na noc i spędził ją w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Więcej o: