Gdańsk. Pijana pielęgniarka wykonywała badania. Woń alkoholu poczuł od niej jeden z pacjentów

47-letnia pielęgniarka, pracująca w jednej z gdańskich placówek medycznych przebywała w pracy pod wpływem alkoholu - poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Kobieta najprawdopodobniej usłyszy zarzut pełnienia obowiązków w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 9:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od dyrektora placówki medycznej, że jedna z pielęgniarek jest nietrzeźwa. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że informację o tym zgłosił pacjent, który poczuł woń alkoholu od kobiety - informuje KMP w Gdańsku.

Gdańsk. 2 promile we krwi. Grożą jej nawet 3 lata więzienia

Policjanci zbadali 47-letnią pracownicę alkomatem. Wynik testu potwierdził, że jest pijana - miała dwa promile alkoholu we krwi.

Kobieta odpowie teraz przed sądem za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Za tego typu zachowanie grozi wysoka grzywna lub areszt. Jeżeli jednak postępowanie potwierdzi, że 47-latka mogła bezpośrednio narazić pacjentów na utratę zdrowia lub życia, może odpowiadać za przestępstwo. W takiej sytuacji grożą jej trzy lata pozbawienia wolności - dodaje KMP w Gdańsku.

Zobacz wideo Czy testy wśród medyków mają sens? "To trzeba umieć interpretować"
Więcej o: