Pogoda - gdzie jest burza? Trzy województwa muszą uważać

Zgodnie z prognozami IMGW w środę 3 czerwca burze pojawią się na wschodzie kraju. Zapowiadane są w godzinach popołudniowych.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Jak podaje serwis fanipogody.pl, na wschodzie Polski rozwija się ośrodek niskiego ciśnienia ISOLDE. To właśnie on ma odpowiadać za bardziej gwałtowne zjawiska pogodowe w tym regionie.

Pogoda na środę 3 czerwca - gdzie prognozowane są burze?

W środę 3 czerwca we wschodnich województwach rozwijać się będzie rozległa strefa zachmurzenia, która związana jest właśnie z niżem ISOLDE. Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burz należy spodziewać się głównie w pasie od Podlasia, przez wschodnie Mazowsze i Lubelszczyznę.

Jak czytamy w komunikacie IMGW, burze pojawią się w godzinach popołudniowych. Podczas nawałnic należy spodziewać się sumy opadów wynoszącej do 10-15 mm. Lokalnie może spaść więcej deszczu - do 20 mm.

W trakcie burz prognozowane są także silniejsze porywy wiatru, dochodzące do 60 kilometrów na godzinę. W niektórych miejscach może też spaść mały grad lub krupa śnieżna. W nocy burze będą obecne tylko w województwie podlaskim.

Burze zapowiadane są także w następnych dniach. W czwartek 4 czerwca ostrzeżenie przed burzami wydane zostało dla województwa dolnośląskiego. W piątek z kolei alerty pierwszego stopnia dotyczące burz i burz z gradem obowiązują w województwach podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.