Matury 2020. CKE podała szczegółowy harmonogram egzaminów

We wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna podała szczegółowy harmonogram części pisemnej tegorocznego egzaminu maturalnego. Sesja główna potrwa od 8 do 29 czerwca.

Część pisemna rozpocznie się 8 czerwca. Tak, jak w zeszłym roku egzamin będzie przeprowadzany w dwóch dwóch formułach: nowej (absolwenci tegoroczni i z lat ubiegłych do roku 2019 włącznie oraz po spełnieniu warunków absolwenci technikum z lat 2016-2019) i starej (absolwenci technikum z lat 2006-2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego po raz pierwszy).

Harmonogram matur pisemnych:

  • 8 czerwca (poniedziałek) - język polski (poziom podstawowy i rozszerzony),
  • 9 czerwca (wtorek) - matematyka (poziom podstawowy),
  • 10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
  • 15 czerwca (poniedziałek) - filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
  • 16 czerwca (wtorek) - biologia, WOS,
  • 17 czerwca (środa) - chemia, informatyka,
  • 19 czerwca (piątek) - geografia, historia sztuki,
  • 24 czerwca (środa) - fizyka, historia.

Szczegóły i cały harmonogram TUTAJ.

Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00 i druga o 14:00. Arkusze zostaną zamieszczone na stronie cke.gov.pl około pięciu godzin po przeprowadzeniu danego egzaminu. CKE podkreśla, że na stronie tytułowej arkusza egzaminacyjnego będzie widniała majowa data, w której pierwotnie miał się odbyć dany egzamin.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur?

Część ustna będzie trwała od 15 do 29 czerwca (oprócz 21 i 28 czerwca), z zastrzeżeniem że  jest ona przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy potrzebują jej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 11 sierpnia. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Zobacz wideo Znane są już terminy matur 2020. Oto daty
Więcej o: