Pogoda na dziś - czwartek 4 czerwca. Spore rozpogodzenia w całym kraju, po południu więcej deszczu

Pogoda na dziś - czwartek 4 czerwca. Synoptycy zapowiadają na dziś burze w czterech województwach. Przez większą część dnia w całym kraju będzie jednak bardzo słonecznie.
Zobacz wideo Debata dla klimatu - Chłopi 2050

W czwartek synoptycy zapowiadają całkiem wysoką temperaturę w całym kraju. Termometry pokażą dziś maksymalnie od 18 do 23 stopni.

Temperatura. Najwyższa temperatura w zachodnich regionach

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza. Tam w ciągu dnia będzie około 18 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Olsztynie i Białymstoku. W województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim termometry pokażą 20 stopni. W Łodzi, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu będzie z kolei 21 stopni. W województwach opolskim, śląskim i wielkopolskim prognozowanych jest 22 stopnie. Najwyższa temperatura, 23 stopnie, przewidywana jest dla Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej.

Pogoda na dziś - czwartek 4 czerwca.Pogoda na dziś - czwartek 4 czerwca. gazeta.pl

Opady. Więcej deszczu może spaść na wschodzie i południu kraju

Przez większą część dnia w całym kraju zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Po południu na wschodzie i zachodnich krańcach Polski przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszcz mogą pojawić się w województwach zachodniopomorskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Burze prognozowane są na krańcach Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Podlasia. Wiatr słaby, na północnym zachodzie bardziej umiarkowane porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: