Tragiczny wypadek w Krępinach. Na 10-letniego chłopca osunęła się skarpa. Jego stan jest krytyczny

W Krępinach (województwo kujawsko-pomorskie) doszło do tragedii. Dwóch braci bawiło się niedaleko swojego domu w budowanie bazy z piasku. W pewnym momencie na starszego z nich osunęła się skarpa. Ojciec chłopca wyciągnął go spod piasku i rozpoczął reanimację. Chłopiec jest w toruńskim szpitalu.

W niedzielę 31 maja dwóch chłopców z Krępin w gminie Fabianka, dziesięciolatek i sześciolatek, wybrało się w okolice swojego domu na zabawę. W pobliżu niedalekiej skarpy postanowili stworzyć budowlę z piasku.

Krępiny. Skarpa osunęła się na 10-letniego chłopca

W trakcie ich zabawy skarpa się osunęła i przykryła starszego chłopca zwałami piasku. Sześciolatek bezzwłocznie ruszył do domu, aby poinformować swojego ojca o zdarzeniu. Mężczyzna, dotarłszy na miejsce, wydobył chłopca spod piasku, a kiedy zorientował się, że dziecko nie oddycha, przystąpił do skutecznej resuscytacji.

Zobacz wideo Jazda na granicy życia i śmierci. Policja publikuje kompilację wyczynów kierowców

Chłopca w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala w Toruniu

Na miejsce zdarzenia przybyły uprzednio wezwane przez rodziców służby ratownicze. Wśród nich znalazł się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopiec oddychał, ale był nieprzytomny i pozostawał w ciężkim stanie. Z tych względów przetransportowano go drogą lotniczą do szpitala dziecięcego w Toruniu.

Funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy mogło dojść do niedopełnienia obowiązków poprawnej opieki nad dziećmi. Wszystko wskazuje jednak na to, że osunięcie się skarpy na starszego z chłopców było wynikiem przypadku.

Więcej o: