Członek "łódzkiej ośmiornicy", Sylwester G. zatrzymany. Złapali go "łowcy cieni" z CBŚP

Poszukiwany czerwoną notą przez Interpol oraz Europejskim Nakazem Aresztowania Sylwester G. został zatrzymany przez policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. łowców cieni. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - informuje CBŚP.
Zobacz wideo CBŚP rozbiło gang prowadzący ponad 30 agencji towarzyskich

Policjanci należący do grupy łowców cieni, współpracując z funkcjonariuszami z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie, zdołali ustalić miejsce ukrywania się poszukiwanego Sylwestra G. Mężczyzna był poszukiwany na szeroką skalę - wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a także czerwoną notę Interpolu, co oznacza, że mógł być w posiadaniu broni palnej.

Długie poszukiwania policji

Sylwester G. był poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności. Przestępstwa, których się dopuścił, to udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez stosownego zezwolenia, liczne rozboje i próby napadów, również z użyciem broni palnej, a także podrobienie dokumentu celem wykorzystania go jako autentyczny - poinformowało CBŚP. Swoją przestępczą działalność wykonywał w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. łódzkiej ośmiornicy.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2015 roku. Wówczas zdołał opuścić zakład karny, w którym odbywał zasądzoną wcześniej karę. Śledczym udało się ustalić, że Sylwester G. często zmieniał miejsce pobytu i na stałe miał przebywać na terenie Polski lub Niemiec.

Miejsce jego stałego pobytu w Polsce ustalono na województwa łódzkie i świętokrzyskie. W kontaktach z innymi osobami przedstawiał się jako mechanik samochodowy pochodzący z powiatu bełchatowskiego.

CBŚP zatrzymało Sylwestra G. 

W ubiegłym tygodniu udało się ustalić miejsce pobytu Sylwestra G., kiedy to namierzono go na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. CBŚP przekazało, że był ubrany w roboczą odzież, aby nie wzbudzać w mieszkańcach bloku żadnych podejrzeń i zainteresowania.

Poszukiwany starał się wykorzystać konieczność noszenia maseczki ochronnej i zasłonić znaczną część swojej twarzy. Dodając do tego niezadbany wygląd, Sylwester G. starał się uniknąć rozpoznania, również przez funkcjonariuszy.

Jego plan ostatecznie nie wypalił. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd zostanie przeniesiony do Zakładu Karnego, w którym odbędzie karę pozbawienia wolności.

Więcej o: