Pogoda na dziś - środa 3 czerwca. Na wschodzie deszcz, na zachodzie więcej słońca

Pogoda na dziś - środa 3 czerwca. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które mogą pojawić się na krańcach województw lubuskiego, dolnośląskiego i lubelskiego. W ich trakcie będzie wiać do 60 km/h, a suma opadów może wynieść do 15 mm.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę synoptycy przewidują spore zachmurzenia w centralnej, wschodniej i południowej Polsce. W regionach tych należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Temperatura. Dziś od 14 do 22 stopni

Najniższa temperatura w środę zapowiadana jest dla Podkarpacia, gdzie będzie 14 stopni Celsjusza. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Białymstoku i Gdańsku. 16 stopni pokażą natomiast termometry w województwach lubelskim i świętokrzyskim, a 17 stopni w warmińsko-mazurskim. W Warszawie, Katowicach i Krakowie będzie 18 stopni, a w Łodzi i Bydgoszczy 19 stopni. Najwyższa temperatura prognozowana jest na zachodzie. W Opolu i Wrocławiu przewidywanych jest 20 stopni, a w Poznaniu 21 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Tam prognozowanych jest maksymalnie 22 stopnie.

Pogoda na dziś - środa 3 czerwca.Pogoda na dziś - środa 3 czerwca. gazeta.pl

Opady. Więcej opadów na wschodzie i południu kraju

Bardzo duże rozpogodzenia zapowiadane są dziś dla północnej i zachodniej Polski. Zachmurzenie umiarkowane i duże przez większą część dnia utrzyma się we wschodniej, centralnej i południowej Polsce. Opady deszczu prognozowane są w województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim, a także w południowych powiatach województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego, śląskiego i lubuskiego. Na wschodnich i zachodnich krańcach Polski prognozowane są burze. Wiatr na ogół słaby, na wschodzie mogą zdarzyć się bardziej umiarkowane porywy. W czasie burz może spaść do 15 mm deszczu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: