Małopolska. 18-latek może spędzić 10 lat w więzieniu. Ukrywał 4 kg amfetaminy, haszysz i mefedron

W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W samochodzie zaparkowanym koło swojego domu mężczyzna ukrywał m.in. ponad cztery kilogramy amfetaminy.

Sprawą 18-latka zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego VI Komisariatu Policji w Krakowie. Podczas śledztwa funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny, który mógł posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci ustalili, że diler miał ukrywać nielegalne substancje w samochodzie zaparkowanym przed swoim domem.

18-latek ukrywał w samochodzie cztery kilogramy amfetaminy. Grozi mu do 10 lat więzienia

W poniedziałek 25 maja krakowscy funkcjonariusze udali się do dzielnicy Podgórze, gdzie obserwowali samochód 18-latka. Około południa do auta podszedł młody mężczyzna, który wyciągnął z wnętrza pojazdu butelkę, w której znajdowała się zielona substancja.

Funkcjonariusze chcieli wylegitymować mężczyznę, jednak na widok policji 18-latek zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci dogonili i obezwładnili mężczyznę. W przeszukanym pojeździe policjanci odkryli woreczki foliowe wypełnione białą substancją i plastikowe pojemniki z nieznanymi substancjami. Wszystkie materiały trafiły do dalszych badań laboratoryjnych.

18-latek przyznał, że znalezione w aucie substancje są jego własnością. Badania wykazały natomiast, że w samochodzie 18-latka znajdowały się ponad cztery kilogramy amfetaminy, 500 gramów mefedronu i 17 gramów haszyszu.

Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych substancji psychotropowych (amfetamina, mefedron) oraz środków odurzających (haszysz), a także za przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Zobacz wideo Pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. W plecaku miał broń maszynową i narkotyki
Więcej o: