Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 7 czerwca sklepy będą otwarte?

W czerwcu wypada jedna z nielicznych w tym roku niedziel, kiedy nie wypada zakaz handlu. Czy jest to najbliższa niedziela 7 czerwca?
Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

Od maja w sklepach i centrach handlowych wprowadzone zostały nowe zasady sanitarne, których przestrzegać muszą klienci i pracownicy tych placówek. Obowiązują one aż do odwołania.

Niedziele handlowe 2020. Czy 7 czerwca wypada niedziela handlowa?

W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte. Zgodnie z terminarzem w 2020 roku niedziele handlowe wypadają tylko siedem razy. Rozporządzenie przewiduje, że są to zawsze dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz jedna niedziela poprzedzająca Wielkanoc. Dodatkowo, ze względu na wypadające święta, niedziela handlowa może być wyznaczona również w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W 2020 roku niedziela handlowa wypada jeszcze w terminach: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W niedziele z zakazem handlu otwarte mogą być jedynie apteki, cukiernie, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz sklepy prowadzone przez ich właścicieli czy mniejsze sklepy franczyzowe jak Carrefour Express. Robiąc zakupy w sklepach musimy pamiętać o założeniu maseczek, jednorazowych rękawiczek i dezynfekcji rąk. Sklepy powinny ustawić pojemniki z płynem do dezynfekcji przy wejściach, umożliwić zakup maseczki czy wyznaczyć naklejkami odstępy, w jakich powinni przebywać klienci.

Więcej o: