Kim jest Ziemowit Gowin? Syn byłego wicepremiera krytykuje PiS w #hot16challenge2

Ziemowit Gowin opublikował nagranie, w którym przyłącza się do akcji wsparcia personelu medycznego w czasie epidemii koronawirusa. Syn Jarosława Gowina krytykuje w nim m.in. rządy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo Czy koalicja Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona?

Ziemowit Gowin w wyzwaniu #hot16challenge2 postanowił skrytykować nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale też Telewizję Polską. Syn lidera Porozumienia rapuje między innymi: "Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie! Wykurzycie? Tych pajaców na górze. Czas już nadszedł na społeczną burzę" czy "Pogońmy razem pisowskich frajerów TVPiS? Jak w Korei propaganda. Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda, stroszą pióra udając piękne pawie, a w Polsce od dawna mamy bezprawie".

Kim jest Ziemowit Gowin - syn Jarosława Gowina rapuje o sytuacji w Polsce

Kim jest syn Jarosława Gowina? Ziemowit Gowin jest najmłodszym dzieckiem byłego wicepremiera. Siedem lat temu były wicepremier tak mówił na jego temat:

Syn ma identyczne zainteresowania co ja, studiuje filozofię, pasjonuje się polityką, ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy. Natomiast w sprawach kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem. Mój syn związał się z ruchem narodowym, ale nie przez duże “R” i “N”, jest członkiem szerokiego środowiska młodych narodowców. To żarliwi patrioci, w wielu sprawach trafnie definiują problemy i reagują na schorzenia współczesnej cywilizacji, odrzucając chociażby relatywizm moralny.

Po publikacji nagrania dziennikarze Onetu poprosili Jarosława Gowina o komentarz do utworu syna. - Syn jest dorosły, nie komentuję - odpowiedział polityk.

Hot16Challenge2 to inicjatywa muzyków, których celem było zebranie pieniędzy na wsparcie służby zdrowia. W wyzwaniu polegającym na ułożeniu 16 wersów piosenki udział wzięli politycy tacy jak Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke czy Konrad Berkowicz, który ma ponad milion odsłon swojego utworu.

Więcej o: