Intensywne opady na południu Polski. Sytuacja się poprawia. "Może wystąpić słaby deszcz"

W związku z intensywnymi deszczami na Śląsku zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe. W Małopolsce, woj. podkarpackim, części świętokrzyskiego i lubelskiego wciąż obowiązują ostrzeżenia powodziowe drugiego stopnia.

Z powodu padającego od kilku dni deszczu i wzrostu poziomu wody w Wiśle i Iłownicy w niedzielę po południu wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie trzech powiatów: bielskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Najwięcej zdarzeń związanych z lokalnymi podtopieniami, bo 37, do tej pory odnotowano w Bielsku-Białej. Strażacy interweniują także w Pszczynie, Cieszynie i Żywcu. Łącznie odnotowaliśmy 65 wyjazdów PSP do usuwania skutków ostatnich opadów

- czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wciąż obowiązują w całym woj. małopolskim i podkarpackim, a także w części woj. śląskiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

O lokalnych podtopieniach i rozlewiskach wody informują w mediach społecznościowych jednostki straży pożarnej.

"Na południowym wschodzie może wystąpić słaby deszcz"

Sytuacja się jednak poprawia - tak wynika z najnowszego komunikatu IMGW. 

Dziś całkiem słonecznie, więcej chmur na południowym wschodzie, gdzie może wystąpić słaby deszcz, a w Tatrach śnieg. Temperatura maks od 13 st. C do 22 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty. W rejonie Zatoki Gdańskiej porywy do 60km/h, w Tatrach do 70km/h, w Sudetach do 55km/h

- informuje w poniedziałek rano IMGW.

Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę
Więcej o: