Błaszczak: Wznawiamy szkolenia wojskowe. Resort kusi tych, którzy stracili pracę przez koronawirusa

Jak informuje MON, od połowy czerwca wracają szkolenia wojskowe. Mogą zgłosić się na nie zarówno rezerwiści, jak i osoby, które nigdy nie były w armii. Pierwsi mogą liczyć na 3 tys. zł miesięcznie, drudzy - 1,2 tys. zł co miesiąc i 2,6 tys. zł odprawy.

- Oferta szkoleniowa jest skierowana przede wszystkim do osób, które z powodu koronawirusa straciły pracę - powiedział minister Mariusz Błaszczak. Dodał, że korzyści ze szkoleń będą dla obu stron: dla państwa, bo będzie więcej osób przeszkolonych na wypadek kryzysu oraz dla samych uczestników szkoleń.

Mariusz Błaszczak: Wznawiamy szkolenia wojskowe. MON przeszkoli 20 tys. osób

Wojsko będzie gotowe do szkoleń od 15 czerwca. - Zapraszamy rezerwistów jak i tych, którzy dotychczas nie mieli styczności z wojskiem - podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Szkolenia będą odbywały się w całym kraju. Odpowiednie informacje na ten temat można uzyskać zarówno w Wojskowych Komendach Uzupełnień, jak i w Wojewódzkich Sztabach Wojskowych.

W przypadku szkolenia rezerwistów wojsko zapłaci za to ponad 3 tysiące miesięcznie. Dodatkowo osoby, które się zgłoszą, będą miały zagwarantowany nocleg i wyżywienie. W przypadku osób, które nie były wcześniej w armii, szkolenie będzie również płatne. Wojsko oferuje w tym wypadku 1,2 tys. złotych za miesiąc, zakwaterowanie i wyżywienie oraz 2,6 tysiąca odprawy po zakończeniu szkolenia, a także na status żołnierza rezerwy.

Kierownictwo MON zakłada, że przeszkoli około 20 tysięcy osób.

Zobacz wideo Dworczyk: Terytorialsi pomagają w monitorowaniu osób w kwarantannie
Więcej o: