Długoterminowa prognoza pogody na czerwiec 2020. Czy będzie upalnie?

Jakie będzie lato 2020? Meteorolodzy prognozują, że w Polsce będzie dość chłodno jak na czerwiec. Termometry nie powinny wskazywać wartości powyżej 30 stopni, a początek miesiąca może być dość deszczowy.

Synoptycy z portalu AccuWeather prognozują, że średnia temperatura w czerwcu będzie niższa niż średnia dla tego samego miesiąca w poprzednich latach. Stosunkowo niskie temperatury odnotujemy przede wszystkim na początku oraz drugiej połowie miesiąca. Będzie to związane z napływem chłodnego powietrza znad Atlantyku. Meteorolodzy przewidują też, że w czerwcu nie będziemy doświadczać upałów. Temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć 26 stopni Celsjusza, zdarzy się także kilka dni, w które termometry nie wskażą więcej niż 20 stopni. W pierwszej połowie miesiąca możemy spodziewać się również dość częstych, ale przelotnych opadów deszczu.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Jakie będzie lato 2020? Czekają nas burze, powodzie i inne ekstremalne zjawiska

Pod koniec maja portal AccuWeather wydał długoterminową prognozę pogody na lato 2020. Wynika z niej, że w drugiej połowie lipca i na początku sierpnia będziemy zmagać się z gwałtownymi burzami. Niewykluczone, że w Polsce wystąpią też takie zjawiska, jak powodzie błyskawiczne, grad, niszczycielski wiatr, a nawet trąby powietrzne.

"Paryż, Praga, Bruksela, a nawet Warszawa to jedne z większych miast, które znajdą się w strefie występowania gwałtownej pogody" - czytamy na stronie AccuWeather.

Warto podkreślić, że przewidywania meteorologów opisane powyżej to prognoza długoterminowa, co oznacza, że jest ona obarczona dużym błędem. Opracowanie precyzyjnej prognozy pogody z dużym wyprzedzeniem nie jest możliwe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że się ona nie sprawdzi.

Więcej o: