Pogoda na tydzień [1-7 czerwca]. Synoptycy prognozują deszcz i burze

Synoptycy prognozują, że pogoda na początku czerwca będzie dość kapryśna. W ciągu kolejnego tygodnia odnotujemy zarówno liczne przejaśnienia, jak i opady deszczu, a nawet gwałtowne burze.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Prognoza pogody na początek tygodnia. W poniedziałek deszczowo, później więcej słońca

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że poniedziałek będzie pochmurny, a miejscami także deszczowy. Opady prognozuje się dla województw lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, a najwięcej przejaśnień odnotujemy na Wybrzeżu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 12 stopni Celsjusza w Zakopanem do 23 stopni w Szczecinie.

We wtorek wyraźnie się rozpogodzi. Zachmurzenie będzie umiarkowane, w przeważającej części kraju nie będzie padał deszcz. Przelotne opady prognozuje się tylko dla okolic Suwałk i Koszalina. Temperatura nieco wzrośnie i będzie wahać się od 15 stopni w Zakopanem do 23 stopni w Szczecinie.

Środa również będzie dniem ciepłym i stosunkowo słonecznym, jednak meteorolodzy przewidują, że w okolicach Suwałk i Koszalina mogą wystąpić burze. Deszcz będzie padał także w okolicy Olsztyna. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, ale bez opadów. Termometry wskażą od 17 stopni w Zakopanem do 25 stopni w Szczecinie. 

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują lokalne burze

Meteorolodzy prognozują, że w czwartek możemy spodziewać się burz na Podlasiu i deszczu na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach powinno być dość słonecznie, zachmurzenie będzie niskie lub umiarkowane. Temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od 18 stopni w Białymstoku do 24 stopni w Łodzi i Poznaniu.

Piątek będzie deszczowy. Opady prognozowane są niemal dla całego kraju, z wyjątkiem okolic Warszawy, Bydgoszczy i Szczecina. Dla Śląska prognozowane są burze. Temperatura nieco spadnie. Najzimniej będzie w Łodzi, gdzie odnotujemy maksymalnie 15 stopni, a najcieplej w Krakowie, Bydgoszczy i Poznaniu, gdzie termometry wskażą do 21 stopni. 

Pogoda na weekend. W sobotę sporo słońca, w niedzielę deszczowo

W sobotę się rozpogodzi, a deszcz wystąpi tylko w województwach podlaskim i lubelskim. W pozostałych częściach kraju zachmurzenie będzie niskie lub umiarkowane i nie będzie padać. Temperatura będzie wahać się od 17 stopni w Białymstoku do 27 stopni w Zielonej Górze.

Niedziela będzie kolejnym deszczowym dniem. Padać będzie niemal wszędzie z wyjątkiem okolic Łodzi i Kielc. Najintensywniejsze opady deszczu wystąpią z kolei w okolicach Zielonej Góry. Termometry wskażą od 20 stopni w Gdańsku do 23 stopni w Warszawie, Lublinie i Rzeszowie. 

Więcej o: