Pogoda na dziś - poniedziałek 1 czerwca. W większości kraju czeka nas bardzo słoneczny dzień

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 czerwca. Dziś większe zachmurzenie i deszcz progonzowane są jedynie w południowej i południowo-wschodniej Polsce. W pozostałych regionach będzie bardzo słonecznie.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W poniedziałek najwyższa temperatura prognozowana jest w zachodniej Polsce, gdzie będzie od 22 do 23 stopni Celsjusza. W większości regionów równie ciepło, bo od 19 do 21 stopni.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień w południowo-wschodniej Polsce

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś dla województwa małopolskiego i podkarpackiego, gdzie będzie 16 stopni. W Katowicach i Kielcach przewidywany jest jeden stopień więcej. 19 stopni pokażą termometry w Gdańsku, Lublinie i Opolu. W województwach dolnośląskim, łódzkim, podlaskim i warmińsko-mazurskim będzie 20 stopni. W Warszawie, Bydgoszczy i Poznaniu zapowiadanych jest z kolei 21 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W tych regionach będą kolejno 22 i 23 stopnie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 1 czerwca. gazeta.pl

Opady. Dziś należy spodziewać się umiarkowanego i silnego wiatru

Rano zachmurzenie duże i umiarkowane zapowiadane jest jedynie w województwach lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. To też jedyne regiony w kraju, gdzie będzie dziś padał deszcz. Później małe i umiarkowane zachmurzenie pojawi się nad wschodnią i centralną Polską. Przez większą część dnia mieszkańcy niemal całego kraju będą mogli cieszyć się bezchmurnym niebem. Na poniedziałek prognozowane są jednak umiarkowane i silne porywy wiatru dochodzące miejscami do 60 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: