Świat w trakcie pandemii koronawirusa i po niej. Nowy cykl Gazeta.pl [JAK BĘDZIE]

W jaki sposób pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość? Jak wpłynie na kolejne miesiące i lata? Na te pytania próbujemy znaleźć odpowiedź wraz z ekspertami w nowym cyklu Gazeta.pl zatytułowanym "Jak będzie". Przez najbliższy tydzień - od 1 do 5 czerwca - codziennie przeczytacie tekst dotyczący innej dziedziny życia.

Pandemia koronawirusa zburzyła świat, jaki znaliśmy dotychczas. Rozpoczęła procesy, których skutki możemy odczuwać bardzo długo. Dla niektórych oznaczała "tylko" konieczność ograniczania kontaktów międzyludzkich, dla innych wiązała się ze stratą pracy, chorobą, a nawet śmiercią.

Stopniowe odmrażanie gospodarki i poluzowywanie obostrzeń nie oznacza, że świat będzie znów taki sam jak przedtem. Wszyscy jesteśmy uczestnikami przełomowego momentu - zastanawiamy się, jak pandemia wpłynie na dalsze życie. W jaki sposób zmieni sytuację w służbie zdrowia, w szkołach, na rynku pracy? Co pandemia oznacza dla podróżowania, turystyki i spędzania wolnego czasu?

W cyklu wywiadów pod hasłem "Jak będzie" w Gazeta.pl eksperci w jasny i konkretny sposób podejmą próbę diagnozy tego, co dzieje się wokół nas. Wraz z nimi zastanowimy się nad tym, czego możemy spodziewać się w perspektywie najbliższych miesięcy, a nawet lat.

CZĘŚĆ PIERWSZA: Grzegorz Sroczyński rozmawia z Marią Liburą, ekspertką systemu ochrony zdrowia.

CZĘŚĆ DRUGA: Mikołaj Fidziński wraz z Andrzejem Kubisiakiem z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zastanawiają się, jak pandemia wpłynie na rynek pracy.

CZĘŚĆ TRZECIA: Marcin Kozłowski rozmawia z Agatą Łuczyńską, prezeską Fundacji Szkoła z Klasą o tym, co polska szkoła zyskała na pandemii.

CZĘŚĆ CZWARTA: Łukasz Rogojsz wraz z prof. Adamem Mrozowickim zastanawiają się, czy po pandemii będzie jeszcze świat i społeczeństwo, jakie znaliśmy do tej pory.

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. *PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ* i weź udział w badaniu >>

Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów
Więcej o: