Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Gdzie jest burza?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed burzami z gradem. Takich zjawisk pogodowych możemy spodziewać się na terenie dwóch województw.

Z mapy ostrzeżeń meteorologicznych dostępnej na portalu pogodynka.pl wynika, że burze z gradem mogą wystąpić na terenie całego województwa podkarpackiego oraz w powiatach nowosądeckim, gorlickim, tarnowskim, dąbrowskim oraz w Nowym Sączu i Tarnowie w województwie małopolskim. Ostrzeżenia przed burzami z gradem obowiązują od godziny 11 do 18.

IMGW prognozuje, że burze z gradem mogą występować na południu polski do 29 maja. Synoptycy prognozują, że w czwartek takie zjawiska pogodowe będziemy obserwować w województwie podkarpackim, a w piątek - w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

Gdzie jest burza? Możesz to sprawdzić w internecie

To, gdzie jest burza, można sprawdzić za pomocą narzędzi dostępnych w internecie. Na stronie internetowej blitzortung.org można zobaczyć wyładowania atmosferyczne i burze w czasie rzeczywistym, z kolei mapa na stronie burze.dzis.net zbiera dane o takich zjawiskach pogodowych z ostatnich dwóch godzin. Odpowiedź na pytanie "gdzie jest burza?" można znaleźć także za pomocą aplikacji mobilnych takich jak Monitor Burz.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?
Więcej o: