Niedziele handlowe 2020. Czy 31 maja wypada niedziela handlowa?

Zakaz handlu w niedziele w 2020 roku. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?
Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

W 2020 roku niedziele handlowe wypadają jedynie siedem razy. Są to dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, jedna niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 31 zrobimy zakupy?

W niedzielę 31 maja sklepy i centra handlowe nie będą otwarte. Następne terminy w 2020 roku, kiedy sklepy mogą być otwarte w niedziele przypadają: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być jedynie apteki, cukiernie, kawiarnie, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz sklepy prowadzone przez ich właścicieli. Od momentu wprowadzenia ustawy w każdą niedzielę otwarte mogą być także mniejsze sklepy franczyzowe jak Carrefour Express lub sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych (np. Żabka).

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

Przypominamy, że cały czas obowiązują zasady tzw. reżimu sanitarnego, które musimy przestrzegać podczas robienia zakupów w sklepach. Klienci muszą pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów między innymi osobami, zakładać jednorazowe rękawiczki i dezynfekować ręce oraz zasłaniać usta i nos np. maseczką. Liczba klientów, którzy jednocześnie mogą przebywać w danym sklepie, powinna znajdować się przy wejściu do danej placówki. W mniejszych sklepach może to być maksymalnie 4 klientów na jedną kasę.

Więcej o: