Były wiceszef Agencji Wywiadu zatrzymany. Usłyszał zarzuty w sprawie pedofilii

Były zastępca szefa Agencji Wywiadu został kilka dni temu zatrzymany pod zarzutem dokonania czynów o charakterze pedofilskim. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Jak informuje portal tvp.info do zatrzymania byłego pułkownika wywiadu doszło w piątek 22 maja. Paweł W. od trzech lat nie jest już czynnym funkcjonariuszem.

Wiceszef Agencji Wywiadu został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty o charakterze pedofilskim

Do listopada 2015 roku był jednak wiceszefem Agencji Wywiadu. Stanowisko to pełnił przez osiem lat. Wcześniej pracował też w kontrwywiadzie Urzędu Ochrony Państwa.

Paweł W. został odwołany z funkcji zastępcy szefa AW na podstawie decyzji premiera wydanej po opinii komisji ds. służb specjalnych. Po 2015 roku jeszcze przez dwa lata był związany ze służbami specjalnymi. Jak wynika z ustaleń portalu przez długi czas przebywał na zwolnieniu.

Z kolei według informacji wPolityce.pl mężczyzna miał molestować swojego siostrzeńca. - Twierdzi, że miał brać leki psychotropowe, które zostały mu "podmienione" - powiedziała serwisowi osoba znająca szczegóły postępowania.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty związane z dokonaniem czynów o charakterze pedofilskim. Paweł W. aktualnie przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na proces.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: