Jest rekomendacja Ministerstwa Zdrowia w sprawie organizacji wesel. Będą limity uczestników

Wiceminister zdrowia poinformował, że w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki możliwa będzie organizacja wesel. W uroczystości takiej będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób.
Zobacz wideo Co robić w czasie domowej izolacji, gdy trwa pandemia?

Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej w piątek 22 maja został zapytany o możliwość organizacji wesel. Do tej pory wesela traktowane były jako imprezy masowe, których organizacja jest zakazana aż do odwołania.

Wesela do 50 osób - Ministerstwo Zdrowia pracuje nad wytycznymi sanitarnymi

Wiceminister zdrowia przekazał, że resort rekomenduje włączenie kwestii organizacji wesel do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rzecznika rządu IV etap odmrażania gospodarki ma zostać wprowadzony w pierwszej połowie czerwca. Łukasz Szumowski mówił z kolei, że organizacja wesel powinna być możliwa dopiero w lipcu.

- Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników - mówił Janusz Cieszyński. Polityk zapewniał, że już teraz trwają prace nad wytycznymi sanitarnymi, które ma nadzorować Główny Inspektorat Sanitarny.

Najpewniej w przyszłym tygodniu, podczas konferencji prasowej rządu, zostaną przekazane ostateczne decyzje w tej sprawie. - Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować - zapewniał dalej wiceminister.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju poinformowało o pracach nad wytycznymi dotyczącymi IV etapu odmrażania gospodarki. "Prowadzimy konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki" - czytamy w komunikacie ministerstwa. Zakończone zostały już rozmowy z przedstawicielami solariów, salonów piercingu oraz tatuażu. Wcześniej minister zdrowia zapowiadał, że w czasie kolejnego etapu znoszenia obostrzeń otwarte mogą zostać siłownie, kina i teatry.

Więcej o:
Komentarze (57)
Jest rekomendacja Ministerstwa Zdrowia ws. organizacji wesel. Będą limity uczestników
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 21 razy 17

  Czy restrykcje dotyczą działaczy Partii oraz ich sympatyków? Dla kolegi pytam.

 • munaciello

  Oceniono 17 razy 15

  Czyli jak jest 50 osób na 50 metrach kwadratowych, to jest wszystko ok.
  A jak jest 51 osób w sali liczącej 200 metrów kwadratowych, to już ok nie jest.
  Kto wam, cymbały, te przepisy ustala?!

 • sprawazlewa

  Oceniono 12 razy 12

  I ustalono, że na weselu spożywać można alkohol w ilości 1 litr na osobę, a jeżeli będzie to polski narodowy alkohol lub śliwowica dopuszcza się 7 litów na osobę!

 • bea.fajencka

  Oceniono 12 razy 8

  Hahahahaha , nie bądź pan śmieszny , panie "wice" .Chcecie nas trzymać za " mordę " żebyśmy wam nie wygarneli co o was sądzimy . Takich fekali jeszcze nie było w ministerstwie " zdrowia "

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 10 razy 6

  Co tam dzisiaj w tym ministerstwie jest na topie jeśli chodzi o zakupy? Chciałbym się dorobić, mam trochę gotówki, nie mam co prawda kontaktu do Ministra i jego rodziny ale ofertę wyślę do sekretariatu!

 • bartosz.lonol

  Oceniono 14 razy 6

  Ponieważ koronawirus tak sobie nie zniknie, to będziemy żyli w rzeczywistości reglamentowanej. A w każdej reglamentacji jest ten kto reglamentuje. I jak kiedyś było mięso spod lady tak teraz będą Ci którym można więcej. PiS coraz bardziej choruje na pychę władzy to incydentów będzie więcej.
  Ale złem podstawowym nie są nadużycia władzy w systemie reglamentacji i segregacji (paszporty biometryczne) ale sam totalitarny system który wjechał do nas w koniu trojańskim pandemii.

 • 123karabela

  Oceniono 8 razy 6

  Tęgie głowy w tym ministerstwie. Zamrażać, odmrażać, kupować po każdej cenie, bo jak my nie kupimy, to się badziewie zmarnuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX