Jest rekomendacja Ministerstwa Zdrowia w sprawie organizacji wesel. Będą limity uczestników

Wiceminister zdrowia poinformował, że w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki możliwa będzie organizacja wesel. W uroczystości takiej będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób.
Zobacz wideo Co robić w czasie domowej izolacji, gdy trwa pandemia?

Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej w piątek 22 maja został zapytany o możliwość organizacji wesel. Do tej pory wesela traktowane były jako imprezy masowe, których organizacja jest zakazana aż do odwołania.

Wesela do 50 osób - Ministerstwo Zdrowia pracuje nad wytycznymi sanitarnymi

Wiceminister zdrowia przekazał, że resort rekomenduje włączenie kwestii organizacji wesel do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rzecznika rządu IV etap odmrażania gospodarki ma zostać wprowadzony w pierwszej połowie czerwca. Łukasz Szumowski mówił z kolei, że organizacja wesel powinna być możliwa dopiero w lipcu.

- Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników - mówił Janusz Cieszyński. Polityk zapewniał, że już teraz trwają prace nad wytycznymi sanitarnymi, które ma nadzorować Główny Inspektorat Sanitarny.

Najpewniej w przyszłym tygodniu, podczas konferencji prasowej rządu, zostaną przekazane ostateczne decyzje w tej sprawie. - Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować - zapewniał dalej wiceminister.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju poinformowało o pracach nad wytycznymi dotyczącymi IV etapu odmrażania gospodarki. "Prowadzimy konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki" - czytamy w komunikacie ministerstwa. Zakończone zostały już rozmowy z przedstawicielami solariów, salonów piercingu oraz tatuażu. Wcześniej minister zdrowia zapowiadał, że w czasie kolejnego etapu znoszenia obostrzeń otwarte mogą zostać siłownie, kina i teatry.

Więcej o: