Ostrów Wielkopolski. Znany z "Zabawy w chowanego" biskup Edward Janiak, udzieli święceń kapłańskich

Biskup Edward Janiak, antybohater filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich, który miał kryć podległych sobie księży, w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich. - Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji - dowiedział się w kurii Onet.

Na stronie kaliskiej katedry pojawił się komunikat: "W sobotę o godz. 11 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych". Jak dowiedział się Onet, to biskup Edward Janiak udzieli święceń kapłańskich.

Sobotnie święcenia w diecezji kaliskiej odbywają się w dwóch miejscach ze względu na obostrzenia sanitarne. Jest prawdą, że w katedrze święceń będzie udzielał biskup kaliski, a w konkatedrze biskup pomocniczy. Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji

- usłyszeli dziennikarze Onetu w kurii. Dowiedzieli się także, że mieszkańcy chcą protestować w sobotę. Nie będą jednak zakłócać uroczystości, ale pojawia się pod kościołem wraz z banerami.

Biskup Edward Janiaka i "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich

O biskupie Janiaku zrobiło się głośno po filmie "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. W dokumencie przedstawiono dowody, że hierarcha miał kryć podległych sobie księży, którzy molestowali nieletnich. Abp Wojciech Polak ma zwrócić się do Watykanu, aby wszczęte zostało postępowanie w tej sprawie.

Czytaj także: Wójt gminy Żelazków stanął w obronie bp. Janiaka. Wcześniej duchowny pomógł mu opuścić areszt

Zobacz wideo Kto powinien się zająć sprawą pedofilii w polskim kościele?
Więcej o: