Ostrów Wielkopolski. Znany z "Zabawy w chowanego" biskup Edward Janiak, udzieli święceń kapłańskich

Biskup Edward Janiak, antybohater filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich, który miał kryć podległych sobie księży, w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich. - Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji - dowiedział się w kurii Onet.

Na stronie kaliskiej katedry pojawił się komunikat: "W sobotę o godz. 11 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych". Jak dowiedział się Onet, to biskup Edward Janiak udzieli święceń kapłańskich.

Sobotnie święcenia w diecezji kaliskiej odbywają się w dwóch miejscach ze względu na obostrzenia sanitarne. Jest prawdą, że w katedrze święceń będzie udzielał biskup kaliski, a w konkatedrze biskup pomocniczy. Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji

- usłyszeli dziennikarze Onetu w kurii. Dowiedzieli się także, że mieszkańcy chcą protestować w sobotę. Nie będą jednak zakłócać uroczystości, ale pojawia się pod kościołem wraz z banerami.

Biskup Edward Janiaka i "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich

O biskupie Janiaku zrobiło się głośno po filmie "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. W dokumencie przedstawiono dowody, że hierarcha miał kryć podległych sobie księży, którzy molestowali nieletnich. Abp Wojciech Polak ma zwrócić się do Watykanu, aby wszczęte zostało postępowanie w tej sprawie.

Czytaj także: Wójt gminy Żelazków stanął w obronie bp. Janiaka. Wcześniej duchowny pomógł mu opuścić areszt

Zobacz wideo Kto powinien się zająć sprawą pedofilii w polskim kościele?
Więcej o:
Komentarze (151)
Ostrów Wielkopolski. Znany z "Zabawy w chowanego" biskup Edward Janiak, udzieli święceń kapłańskich
Zaloguj się
 • Oceniono 51 razy 49

  Plujcie Polakom w twarz, plujcie...
  Czynicie tak już od 1000 lat...
  Niestety dziś jest internet, który nigdy nie zapomina a i dowiedzieć się z niego czegokolwiek na temat waszej sukienkowe bandy jest niewspółmiernie łatwiej.

 • cezaryk

  Oceniono 46 razy 44

  Uświęci sześciu facetów?
  Jurny chłopina można powiedzieć... zwłaszcza jak na jego wiek.

 • stalowy_jez

  Oceniono 37 razy 33

  oświęcone koty po latach będą sobie wspominać przy piwku : A pamietasz tego co nas pokropil ? ten to byl kozak, chyba ze 200 dzieciakow przelecial.

 • zigzag26

  Oceniono 24 razy 22

  Kolejny umoczony chroniący zboków. A co na to owieczki. Katoliku czy pomodliłeś się już do swojego biskupa obrońcy pedofili?

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 21

  A tutaj pis milczy jak zaklęty , może by ruszyli swoje dudy , ale gdzie tam .

 • magda_breslau

  Oceniono 24 razy 20

  Hahahah. Brawo!

  Oczywiscie jak wszyscy w Polsce wychowalam sie w rodzinie katolickiej: obowiazkowa msza w niedziele przed obiadem, chrzty, biezmowania, komunie, majowki, kolèdy, wiklinowe kolede. Proboszcz na obiedzie co kilka tygodni.

  Myslalam, ze ten wszczepiony katolicyzm bez tresci, zostanie ze mna na cale zycie. Ze bede czescia tych pistych rytualow do komca moich dni.

  Az pojawil sie Rydzyk. I jego gèba z czasem stala sie oficjalna gebá kosciola. I ja na te gebe nie potrafie patrzec bez obrzydzenia. Takze dzieki Rydzyk. Czuje, ze powinnam ci cos zaplacic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX