Jacek Kurski pisze o "pojedynku filmów o pedofilii" w TV. Fala krytyki, "co za moralne dno"

Jacek Kurski - który według nieoficjalnych informacji może wrócić na stanowisko szefa TVP - porównał na Twitterze wyniki oglądalności filmu braci Sekielskich o ukrywaniu pedofilii w kościele oraz filmu "Nic się nie stało" na temat gwałtów na nastolatkach w klubie w Sopocie. Kurski napisał o "pojedynku filmów o pedofilii". Został ostro skrytykowany za takie wykorzystywanie obrazów o tragicznych zdarzeniach, po czym usunął wpis.
Zobacz wideo Sekielski: Najmłodszą ofiarę z filmu skrzywdzono 20 lat temu

"Zero wyczucia, empatii i szacunku" to jeden z łagodniejszych komentarzy do wpisu, który opublikował na Twitterze Jacek Kurski. Były (a według nieoficjalnych doniesień być może przyszły) prezes TVP pokazał wykresy z wynikami oglądalności stacji telewizyjnych w dniach, kiedy pokazywano film "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich oraz "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego.

Film Sekielskich to kontynuacja ich dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Pokazuje nie tylko losy osób wykorzystywanych seksualnie przez księży, ale też systematyczne ukrywanie i chronienie sprawców w Kościele. Film Latkowskiego pokazuje opisywany wcześniej m.in. przez "Gazetę Wyborczą" proceder w klubach w Sopocie, gdzie miało dochodzić do gwałtów na nastolatkach. Po jego premierze Latkowski bez przedstawiania dowodów oskarżył szereg artystów i celebrytów o to, jakoby mieli wiedzę o procederze, ponieważ bywali w tych klubach. 

"Pojedynek filmów o pedofilii w telewizji" - napisał Kurski i pokazał, że TVP w czasie emisji filmu Latkowskiego miała wyższą oglądalność, niż TVN kiedy pokazywano "Zabawę w chowanego". Nie bierze w tym porównaniu pod uwagę faktu, że film braci Sekielskich został opublikowany w serwisie Youtube.com, gdzie ma ponad sześć milionów wyświetleń. Wielu komentujących zwróciło jednak uwagę przede wszystkim na to, jak niestosowne jest mówienie o "pojedynków filmów" opisujących zbrodnie. Wypowiedź Kurskiego skomentowali m.in. dziennikarze i politycy.

Później usunął on pierwotny wpis i dodał nowy, już bez słów o "pojedynku filmów".  Napisał też, że "określenie 'pojedynek' było niefortunne w kontekście tematyki". "Chodziło rzecz jasna o rutynowe porównanie oglądalności filmów na temat pedofilii. To dobrze, że ten bulwersujący problem społeczny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem Widzów" - napisał. 

"TVP nie zna jednak żadnego dna"

"Jak zrobić zawody na ludzkiej krzywdzie i nieszczęściu dzieci. Lekcja tv od Jacka Kurskiego" - napisał Łukasz Maziewski. "Twój ból ma mniejsza oglądalność niż mój. Co za moralne dno" - skomentował politolog Ben Stanley. "Twój pedofil jest lepszy niż mój. Kiedy wydaje się, że Kurski osiągnął już szczyt żenady i chamstwa, on robi coś takiego" - stwierdził Bartosz Kicki.

"No więc stary-nowy prezes TVP Jacek Kurski wrzuca wykres zatytułowany „Pojedynek filmów o pedofilii”. Jaskrawe potwierdzenie, że TVP nie zna jednak żadnego dna" - ocenił Roman Imielski. "Patrząc na wczorajszą dyskusję po filmie Latkowskiego mam przekonanie, że nie chodziło o pomoc i wyjaśnienie sprawy, tylko dowalenie celebrytom, mediom i opozycji" - skomentował Kamil Sikora. 

"Zero wyczucia, empatii i szacunku"

"Jacek, rozum Ci odjęło całkiem już. Pojedynek to Ty sobie pomożesz robić na głupie miny z PAD. Nie mieszaj do tego okrucieństwa pedofilii" - napisała była minister Joanna Kluzik.

"Tego poziomu dyskusji jeszcze brakowało. Czyj pedofil lepiej się oglądał. Panowie, ogarnijcie się, każdy z tych filmów pokazywał przede wszystkim tragedię ofiar i niemoc i nieskuteczność Prokuratury Zbigniewa Ziobry!" - stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.  

"Pedofilia to ból ofiar i ich rodzin, a dla byłego/przyszłego prezesa TVP to tylko "pojedynek" na wyniki oglądalności... Zero wyczucia, empatii i szacunku" - napisała europosłanka. 

Więcej o:
Komentarze (461)
Jacek Kurski pisze o "pojedynku filmów o pedofilii" w TV. Fala krytyki, "co za moralne dno"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 142 razy 134

  Kurski jasno pokazuje po co powstał film Latkowskiego, przykrywamy pedofilię w kościele, alleluja i do przodu

 • franko66

  Oceniono 76 razy 72

  To zero z hukiem ale wielkim znajdzie się na ulicy ale następne jego miejsce w więzieniu

 • golem_t

  Oceniono 62 razy 58

  A czy przypadkiem Jacek Kurski nie był radnym i posłem w gdańskim? Jeśli tak to czy bywał w Zatoce Sztuki? Jeśli tak to widział co się tam wyprawia? Można tak długo.
  Poza za tym to jest raczej niezbyt uczciwe porównanie - film braci Sekielskich obrzeżało na Youtube kilka milionów widzów (na tą chwilę to jest 6.2 mln odsłon) a filmu Latkowskiego nie tam nie znalazłem - pewnie jest na vod tvp ale tam chyba nie ma liczników odsłon.

 • glencok

  Oceniono 59 razy 55

  jeśli facet wymyśla film Latkowskiego żeby przykryć podłość księży pedofili i kryjących ich biskupów to nie spodziewajmy się po nim niczego innego.

 • wpac

  Oceniono 55 razy 51

  Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie.
  Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców, buszmenie. W moich oczach jest pan nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem, panie Kurski.

 • polakadam

  Oceniono 51 razy 49

  No i wydało się że katolikom z pisu nie chodzi wcale o dobro dzieci. Chcą tylko ochronić zboczonych klechów i przekierować dyskusję na grupę nie lubianą przez siebie tzw celebrytów.
  Bolszewia zawsze musi wskazać jakiegoś wroga ludu. Za Stalina było tak samo jak za obecnych bolszewików.

 • jake210

  Oceniono 51 razy 47

  Kurski to bez dwóch zdań najgorsza kanalia w mediach po 89r, chociaż PRLowskim propagandzistami też mógłby śmiało konkurować.

 • vignol

  Oceniono 42 razy 38

  Lepszy byłby pojedynek:

  - Leśniczówka za bezcen kontra działki Pinokia !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX