Magdalena Ogórek komentuje informacje o 600 tys. zł wynagrodzenia w TVP. "Takie stawki wrócą za Trzaskowskiego"

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas posiedzenia senackiej komisji przekazał informację, jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w Telewizji Polskiej 600 tysięcy złotych rocznie. Do sprawy odniosła się teraz sama dziennikarka.

Bogdan Borusewicz podał tę informację podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w czwartek 20 maja. Komisja miała zająć się sytuacją w radiowej Trójce: z redakcji tej masowo zaczęli odchodzić pracujący tam dziennikarze. Powodem miało być wycofanie notowania Listy Przebojów Trójki, podczas którego pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest większy niż mój".

Magdalena Ogórek o zarobkach w TVP: Takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski

Senator zasugerował wtedy, że Magdalena Ogórek zarabia 600 tysięcy złotych rocznie. Do sytuacji odniosła się teraz sama zainteresowana.

"Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski" - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek. Dziennikarka odniosła się do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który oznajmił, że po wygraniu wyborów prezydenckich postara się utworzyć nową telewizję publiczną.

Wcześniej na temat zarobków w TVP wypowiedział się dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby 'Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie'. To nieprawda" - napisał Jarosław Olechowski.

Dyrektor TAI zaprzeczył, ale podatnicy nadal nie wiedzą, jaką gażę otrzymuje co miesiąc prezenterka.

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy. "Żenujące. Prezydent nie ma jaj"

Wirtualne Media w maju pisały o zarobkach w Telewizji Publicznej. Według informacji portalu na koniec 2019 roku w TVP pracowało 2790 etatowych pracowników, którzy zarabiali średnio 9572 złotych. Wynagrodzenie zarządu wyniosło z kolei 2,18 mln złotych - prawie trzy razy więcej niż miało to miejsce rok wcześniej. Na nagrody dla pracowników ma zostać przekazanych 18 mln złotych, które są częścią 89 mln złotych zysków, jakie osiągnęła Telewizja Polska w ubiegłym roku.

Więcej o:
Komentarze (326)
Magdalena Ogórek komentuje informacje o 600 tys. zł zarobku w TVP. "Takie stawki wrócą za Trzaskowskiego"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 132 razy 110

  Jeśli nieprawda to pokaż swój pit pokrako. Inaczej nikt ci nie uwierzy.

 • antoszek22

  Oceniono 73 razy 71

  To nieprawda że zarabia 600 tys
  bo 599 tys

  wczoraj jakiś głupek z rządu Pinokia , z wykrzywioną bulem twarzą, tłumaczył , że Szumowski zarabiał lepiej za PO bo dostawał aż 90 % dotacji o jakie się zwrócił , a za PIS tylko 30% z tego co zamawiał.
  Tyle, że zapomniał powiedzieć iż to 90 % to było 40 mln a te 30% to 140 mln, co oznacza tłumacząc jak krowie na rowie, ze za PIS zrobił się szaleńczo bezczelny, bo chciał dostawać prawie 0,5 mld czyli 10 razy więcej .

 • loganty

  Oceniono 70 razy 64

  To ciekawostka,z "darowizny"2 mld zostało im 89 mln.,a oni to nazywają zyskiem...
  Swoją drogą TVPiS prowadzi najdroższą plantację ogórów na świecie...

 • z.04.2019

  Oceniono 48 razy 46

  Przypominam ,że niejaki pomocnik aptekarza, Misiewicz, po odejściu z MON-u gdzie pracował u boku Macierewicza, został zatrudniony PGZ z pensją ok. 50 000 zł miesiecznie

 • tg64

  Oceniono 50 razy 44

  Boże! Jakie to głupiutkie jest. Nazywa się dziennikarką a nawet nie wie,że Bogdan Borusewicz jest wicemarszałkiem Senatu a nie jakiegoś PO.

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 39 razy 37

  Wygląda na taką, co pracuje dla czystej idei i jada wyłącznie pietruszkę ze szczypiorkiem. Oczywiście podli ludzie przesadzili, to nie jest 600 tys., a tylko skromne 580.

 • to_ja_tu_bylem

  Oceniono 34 razy 32

  "89 mln złotych zysków"? To po co 2 mld dotacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX