Magdalena Ogórek komentuje informacje o 600 tys. zł wynagrodzenia w TVP. "Takie stawki wrócą za Trzaskowskiego"

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas posiedzenia senackiej komisji przekazał informację, jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w Telewizji Polskiej 600 tysięcy złotych rocznie. Do sprawy odniosła się teraz sama dziennikarka.

Bogdan Borusewicz podał tę informację podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w czwartek 20 maja. Komisja miała zająć się sytuacją w radiowej Trójce: z redakcji tej masowo zaczęli odchodzić pracujący tam dziennikarze. Powodem miało być wycofanie notowania Listy Przebojów Trójki, podczas którego pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest większy niż mój".

Magdalena Ogórek o zarobkach w TVP: Takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski

Senator zasugerował wtedy, że Magdalena Ogórek zarabia 600 tysięcy złotych rocznie. Do sytuacji odniosła się teraz sama zainteresowana.

"Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski" - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek. Dziennikarka odniosła się do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który oznajmił, że po wygraniu wyborów prezydenckich postara się utworzyć nową telewizję publiczną.

Wcześniej na temat zarobków w TVP wypowiedział się dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby 'Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie'. To nieprawda" - napisał Jarosław Olechowski.

Dyrektor TAI zaprzeczył, ale podatnicy nadal nie wiedzą, jaką gażę otrzymuje co miesiąc prezenterka.

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy. "Żenujące. Prezydent nie ma jaj"

Wirtualne Media w maju pisały o zarobkach w Telewizji Publicznej. Według informacji portalu na koniec 2019 roku w TVP pracowało 2790 etatowych pracowników, którzy zarabiali średnio 9572 złotych. Wynagrodzenie zarządu wyniosło z kolei 2,18 mln złotych - prawie trzy razy więcej niż miało to miejsce rok wcześniej. Na nagrody dla pracowników ma zostać przekazanych 18 mln złotych, które są częścią 89 mln złotych zysków, jakie osiągnęła Telewizja Polska w ubiegłym roku.

Więcej o: