Pose PO chce uatwi drog do pomnika Chrystusa w wiebodzinie. Apeluje o znaki na A2

Waldemar Sugocki zoy interpelacj do ministra infrastruktury w sprawie ustawienia specjalnych znakw na odcinku autostrady A2, ktre uatwiyby dojazd do wiebodzina, gdzie znajduje si pomnik Chrystusa. Pose PO podkrela, e o zajcie si spraw poprosili go mieszkacy regionu.

- W tej sprawie, z przymrużeniem oka, zwrócili się do mnie mieszkańcy. Ja jednak wcale tego nie bagatelizuję - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Waldemar Sługocki. Według polityka ustawienie specjalnych znaków mogłoby przyczynić się do rozwoju turystycznego regionu.

Poseł PO chce ułatwić drogę do pomnika Chrystusa w Świebodzinie

W interpelacji pose skarży się na kiepskie oznakowanie autostrady A2 w okolicach Świebodzina. Według polityka Platformy Obywatelskiej znaki powinny informować przejeżdżających, że w okolicy znajduje się jedna z największych atrakcji regionów, czyli mierzący 36 metrów wysokości pomnik Chrystusa.

Rzeźba Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wzniesiona została w 2010 roku. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 metrów, dodatkowo znajduje się na mającym 16,5 m wysokości sztucznie usypanym kopcu. Według szacunków figura waży ponad 440 ton. Koszt budowy wyniósł około 6 milionów złotych, które zostały zebrane dzięki datkom przekazanym przez parafian.

Figura Chrystusa w Świebodzinie nawiązuje do bardziej znanego pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Polski pomnik jest wyższy od tego znajdującego się w Brazylii o 3 metry, a razem z koroną aż o 6 metrów. Statua ze Świebodzina jest więc najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie.

Zobacz wideo Władysław Kosiniak-Kamysz: "Polityka w Kościele jest problemem"