Kazik: To piosenka o równości wobec prawa. Się okazało, że jest jeden człowiek bardziej równy

Kazik Staszewski nie uważa, że jego utwór, od którego zaczęła się afera w radiowej Trójce, jest polityczny. Ale - jak powiedział - nie mógł nie poruszyć na swojej nowej płycie wydarzenia, które go "dotknęło". - Się okazało, że jest jeden człowiek, który jest bardziej równy wobec prawa - powiedział o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu.
Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

- Wielu wzywa pana, by poszedł na barykady, a pan tymczasem na Mazury - pytał Kazika Staszewskiego w Rozmowie RMF FM Robert Mazurek. - Ja na Mazury. Miałem intensywne dwa miesiące, ostatnie kilkanaście dni wzmogło tę intensywność wbrew mojej woli, także jadę z żoną do mojego przyjaciela - powiedział. 

Kazik Staszewski nie zgodził się, że jego nowa płyta m.in. z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój" jest polityczna. - Ona jest bardzo aktualna - powiedział i wyjaśnił, że jeszcze pod koniec marca nie było żadnego materiału na nią. - Teksty są aktualne, napisane w ostatnich dwóch miesiącach, ale nie widzę, żeby były polityczne - dodał. Razem z prowadzącym kpili z tego, że rady muzyka raz docenia jedna strona sporu politycznego, raz inna. 

Jednak wykonawca powiedział, że na płycie "nie mogło nie znaleźć się wydarzenie, które mnie osobiście" dotknęło, czyli wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu. - Była to rzecz, która mnie ogromnie poruszała, zresztą nie tylko mnie. Odniosłem wrażenie, że każdy niezależnie od opcji politycznej odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu. Na własne oczy widziałem, jak w TVP Rafał Ziemkiewicz i Stanisław Janecki, odpowiadając na pytanie widza, który deklarował się jako zwolennik PiS, powiedział, że to było wielce niestosowne. Ziemkiewicz kiwnął głową, Janecki nie zaprzeczył  - powiedział Kazik Staszewski. I dodał:

Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem o tym napisać piosenkę. (...) Się okazało, że jest jeden człowiek, który jest bardziej równy wobec prawa i to jest piosenka o równości wobec prawa.

"Twój ból jest lepszy niż mój". Kazik: Zrobili mi promocję, na jaką musiałbym wydać miliony

Muzyk podkreślił, że nie pochłania go polityka, a na pytanie o ewentualne poparcie kogoś w wyborach prezydenckich stwierdził, że jego stosunek do "każdej władzy" jest raczej negatywny. - Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdowały się w jednym ręku - stwierdził i dodał, że "być może" zagłosuje na opozycyjnego kandydata i zrobi to "losowo", bo "wszyscy oni się nie nadają".

Odpowiadając na pytanie Mazurka Kazik Staszewski powiedział, że nie czuje, aby w Polsce jego wolność była zagrożona. - Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Bardzo, bardzo dziękuję za poparcie muzykom i dziennikarzom. Natomiast szczerze mówiąc takiego poparcia nie potrzebuję - powiedział. Stwierdził, że zadzwonili do niego dwaj dziennikarze radiowej Trójki i powiedzieli, że piosenka Kazika pozwoliła "przejrzeć na oczy" i "wypisać się z tego... nie chcę używać wulgarnego słowa". - A poza tym robią mi promocję, na jaką musiałbym miliony złotych wydać - dodał.

Więcej o:
Komentarze (345)
Kazik: To piosenka o równości wobec prawa. Się okazało, że jest jeden człowiek bardziej równy
Zaloguj się
 • carrasius

  Oceniono 67 razy 41

  Nie ośmieszaj się Kazik - te Twoje mądrości są o jakieś 5 lat spóźnione. Jak Duda ułaskawiał kumpla Kamińskiego, to ci nie przeszkadzało? Bo Ci w kieszeni zostało więcej kasy z podatków? Jak to szło: Bo tylko wiarygodny jest artysta głodny? Spasłeś się, Panie Kolego.

 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 38

  Się, nie dzisiaj okazało. Od lat pana prezesa "ból" jest równiejszy. Najbardziej równiejszy.

 • nador

  Oceniono 68 razy 36

  To co, Kaziu, pan Kaczyński nieco przesadził ale PIS nadal ci się podoba, bo dał ci pincet+ a PO jadło ośmiorniczki i obcięło panu artyście kwotę wolną od podatku. Więc ze spokojem zagłosujesz na Dudę, co nie ?

 • czopek_duda

  Oceniono 33 razy 29

  Najbardziej mnie dziwi że tyle lat trwało zauważenie przez Kazika pierwszej "niestosowności". Szalejący Macierewicz z pełnym poparciem Kaczyńskiego który zapowiadał "wyjawienie prawdy tuż, tuż" i oskarżenia Tuska o zamach nie było żadną niestosownością, łąmanie prawa przez Kempę i Szydło z ogłaszaniem prawomocnych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego też nie było żadną niestosownością. Dopiero pokazanie Kazikowi jakim jest głupim chjem drugiego sortu razem ze swoimi zmarłymi okazało się wystarczającą niestosownością. Ale bardzo dobrze się stało na koniec. Bo wszyscy łącznie z opozycją zazwyczaj szybko zapominają o niestosownościach tej bandy PiSBolszewickiego gowna przy rozbiórce państwa.

 • morswin1975

  Oceniono 39 razy 29

  Niektórym "się okazało" dnia 10 kwietnia a dla innych już od dawna było to jasne. Ciekawe, czy na jasność widzenia ma wpływ zasobność konta bankowego ???

 • apolis

  Oceniono 42 razy 28

  U Orwella w "1984" te "równiejsze" wobec prawa to były świnie.
  Jak u nas.

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 26

  On nie jest równy , jemu się wydaje że stoi ponad wszystkim i wszystkimi ale grubo się myli .

 • partia

  Oceniono 28 razy 22

  Kazikower to, rzec by można, Polska w pigułce. Fajny facet, dowcipny, zgrywuśny, z jakimiś tam talentami. Nie karany, pijący i palący umiarkowanie. No i wie, że jest taka wartość jak równość wobec prawa. I na tym uroki się kończą. Bo to jednocześnie jakiś zagubiony w świecie buc który ledwie zauważa zło które nazywa "Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdowały się w jednym ręku" i to co go porusza, to raczej błahy, ledwie symboliczny f fakt, że przestępca u władzy wykonuje jakieś magiczne gesty na terenie gdzie grzebie się zwłoki choć inni tego nie mogą robić. Gdy tymczasem ten facet od samego początku swej politycznej kariery jest kanalią pierwszej wody. A w ostatnich latach udowodnił, że za nic ma wszystko poza zaspakajaniem swojej chorej ambicji władzy i szukania bezwarunkowego uwielbienia. Tego Kazik nie widzi. Nie przeraża go to, że rzezimieszek przykłada mu kosę do gardła, ale oburza się, że złoczyńca ma brudne paznokcie czy krzywo zawiązany krawat. I na taki rodzaj ślepoty (głupoty, nie kompetencji, umysłowego kalectwa - do wyboru) cierpi połowa Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX