Jest wniosek o odwołanie szefów Polskiego Radia i Programu Trzeciego. "Grabarze radia"

Senacka komisja poparła wniosek o odwołanie kierownictwa radiowej Trójki i Polskiego Radia. To efekt posiedzenia, na który debatowano o sytuacji mediów publicznych, a szczególnie Programu III PR. Sprawa zaczęła się od zarzutów ocenzurowania przed tygodniem listy przebojów z piosenką krytyczną wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Sytuacja w redakcji Programu III Polskiego Radia była w czwartek tematem obrad w senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Po dyskusji z przedstawicielami kierownictwa radia komisja przyjęła wniosek z apelem do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Wnosi o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej oraz dyrektora Programu III PR Tomasza Kowalczewskiego.

"Pytałem panią prezes i p. dyrektora kto i w jaki sposób wpływał, by usunąć z anteny przebój 'Twój ból jest większy niż mój'. Odpowiedzi brak" - relacjonował senator KO Marcin Bosacki. Kowalczewski twierdzi, że miał wiedzę o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących listy.

Także po pytaniach dziennikarzy Kowalczewski nie chciał wyjaśnić, dlaczego wysłał SMS-a do szefa redakcji muzycznej Trójki Piotra Metza z poleceniem, by ten "dopilnował, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie". - Miałem podstawy - mówił.

 Na posiedzeniu byli także byli pracownicy radia, m.in. dziennikarz Michał Nogaś. Zarzucił dyrekcji, że dokonała "doskonałego samobójstwa" radia. - Wycięliście w pień wszystko, czym była Trójka. Przejdziecie do historii jako grabarze radia - mówił. Po wybuchu afery z Trójki odeszło wielu dziennikarzy i dziennikarek, w tym osoby kojarzone z radiem od dziesięcioleci. 

Afera po ocenzurowaniu wyników listy przebojów

Po tym, jak piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała piątkowe notowanie "Listy Przebojów", a wyniki głosowania po chwili unieważniono, w publicznej rozgłośni doszło do ogromnego zamieszania. Wypowiedzenia złożyło kilkanaście osób, w tym Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Hirek Wrona czy Piotr Stelmach. Dyrekcji stacji, która zasłaniała się tym, że doszło do błędów w głosowaniu, a na liście znalazła się piosenka "spoza" niej, zarzucono stosowanie cenzury. Przypomnijmy, że utwór Kazika krytycznie odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia, gdy metropolia była zamknięta z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń.

Więcej o:
Komentarze (190)
Jest wniosek o odwołanie szefów Polskiego Radia i Programu Trzeciego. "Grabarze radia"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 42

  Poleci Kowalczewski i znajdą pisiory jeszcze bardziej uległego kmiota.

 • lucek10

  Oceniono 43 razy 41

  Wczoraj widzieliśmy dwójkę pisowskich funkcjonariuszy: prezeskę Polskiego Radia i dyrektora Programu Trzeciego. Dwójka patologicznych krętaczy na stołkach. Smutni, przygnębieni, przestraszeni. Nie mieli nic na swoją obronę. Maluczcy, bezradni. Takich obrazków będziemy widzieć więcej gdy tylko PiS oderwiemy od koryta!

 • paawi

  Oceniono 43 razy 37

  Co zniszczyli, to przepadło na bardzo długo. To dotyczy nie tylko radia, ale i całej Polski. Zaskakuje mnie tylko ilość sługusów, lizusów i oportunistów w Państwie Polskim. Postawa z czasów komuny daje o sobie znać?

 • kondziu70

  Oceniono 36 razy 34

  Konie z Janowa pozdrawiają trójkę... Juz wiecie jak wygląda dobra zmiana

 • vignol

  Oceniono 37 razy 33

  Kurski by się idealnie nadawał na szefa Polskiego Radia,
  notowanie LP3 byłoby niezmienne:
  1- Zenek
  2-Pietrzak
  3-Rosiewicz

 • ps11111ps

  Oceniono 37 razy 31

  Gotowali tę żabę latami a ona nadal pływała w garze. Za bardzo podkręcili gaz w zeszłym tygodniu i żaba w końcu zorientowała się i wyskoczyła

 • marc.pl

  Oceniono 27 razy 23

  Przez przypadek w radiu samochodowym znalazłem stację PR24 nawet nie wiedziałem co to za stacja ale treść nadawanej propagandy od razu wyjaśniła że jest to medium państwowe. Agresywny oraz bezczelny atak na Trzaskowskiego i same superlatywy o PiS i rezydencie w pałacu prezydenckim.

 • 99venus

  Oceniono 24 razy 22

  Polityka kulturalna PiS w wykonaniu ministra Glińskiego i jego hunwejbinów kojarzy mi się z najazdem Czyngis-chana na Europę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX