Pogoda. IMGW ostrzega przed przymrozkami w 11 województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed przymrozkami. Alerty będą obowiązywać w 188 powiatach, na terenie 11 województw.

Z mapy zagrożeń opublikowanej na portalu pogodynka.pl wynika, że przymrozki mogą wystąpić w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim, a także w niektórych powiatach na terenie województw wielkopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Synoptycy prognozują, że lokalnie temperatura spadnie do 0 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -3 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia będą obowiązywać od godziny 23:30 w czwartek do 7 rano w piątek.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW prognozuje burze i dalsze przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że to nie koniec majowych przymrozków. Temperatura przy gruncie będzie spadać poniżej zera także w piątek i w sobotę. Na noc z 22 na 23 maja prognozuje się przymrozki dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a na noc z 23 na 24 - dla województw małopolskiego i podkarpackiego. Na sobotę prognozuje się także burze w województwie lubuskim. W niedzielę wyładowania atmosferyczne wystąpią w województwach łódzkim i wielkopolskim.

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda. IMGW ostrzega przed przymrozkami w 11 województwach
Zaloguj się
 • kopolimer

  Oceniono 7 razy 1

  W czerwcu zaczną się powodzie jakich świat nie widział, tu w Polsce. 27 września wyrzut masy koronalnej ze słońca, zorze aż do afryki i potężne awarie w energetyce. To nie jest czarnowidztwo. To fakt, który będzie miał miejsce

 • hennert

  0

  Niech suweren - landy marzną, mokną, giną marnie
  .

 • piofedor2

  Oceniono 6 razy 0

  Kto już zmienił opony na letnie? To właśnie jest wyższość wielosezonówek. Pozdrawiam zakłady wymiany opon.

 • pawelpap10

  Oceniono 10 razy -8

  Z tego samego wydania GW dowiadujemy się ze Antarktyda zielenieje. Widać dwie części redakcji zapomniały się porozumieć w sprawie jednolitego frontu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX