Pogoda na tydzień [25-31 maja]. Będzie sporo deszczu, możliwe też burze

Synoptycy prognozują, że nadchodzący tydzień będzie stosunkowo ciepły, ale także dość deszczowy. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziemy świadkami burz niż upałów.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek i wtorek. IMGW prognozuje opady deszczu

Początek kolejnego tygodnia zacznie się deszczowo. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w poniedziałek 25 maja deszcz będzie padał w całym kraju z wyjątkiem Pomorza Zachodniego, z kolei w okolicach Lublina wystąpią burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 13 stopni w Suwałkach i Zakopanem do 19 w Zielonej Górze. Wiał będzie umiarkowany wiatr o prędkości 5-7 m/s.

We wtorek również możemy spodziewać się opadów. Deszcz będzie padał w przeważającej części kraju z wyjątkiem Opolszczyzny, Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i Pomorza Zachodniego. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie odnotujemy maksymalnie 14 stopni Celsjusza, a najcieplej w Zielonej Górze, gdzie termometry wskażą nawet 22 stopnie. Wiatr nieco osłabnie - będzie wiał z prędkością 4-6 m/s.

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Będzie sporo słońca, z wyjątkiem czwartku

Środa będzie zdecydowanie bardziej słoneczna niż poprzedzające ją poniedziałek i wtorek. Na południu kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a na północy - wysokie, jednak z chmur tych nie będzie padał deszcz. Temperatura wzrośnie i będzie wahać się od 17 stopni w Gdańsku do 22 stopni w Łodzi i Wrocławiu.

W czwartek znów się zachmurzy i będzie padał deszcz. Opady wystąpią w całym kraju, a najwięcej przejaśnień zobaczymy na zachodzie. Termometry wskażą od 16 stopni w Olsztynie do nawet 25 stopni w Łodzi.

Piątek będzie kolejnym słonecznym dniem. Niebo wyraźnie się rozchmurzy, w całym kraju zobaczymy liczne przejaśnienia. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu, gdzie termometry wskażą do 17 stopni Celsjusza. W najcieplejszym tego dnia Wrocławiu temperatura wzrośnie do 22 stopni. 

Pogoda na weekend. W sobotę deszcz, w niedzielę więcej słońca

W dwa ostatnie dni tygodnia pogoda będzie kapryśna. W sobotę możemy spodziewać się zarówno słońca, jak i deszczu. Najwięcej opadów odnotujemy w południowej, wschodniej i centralnej Polsce, na zachodzie będzie zdecydowanie więcej przejaśnień. Termometry wskażą od 17 stopni w Lublinie do 25 stopni w Łodzi. W niedzielę nieco się przejaśni, a opady deszczu wystąpią głównie w okolicach Bydgoszczy i Kielc. W pozostałych częściach kraju zachmurzenie będzie niskie do umiarkowanego. Temperatura będzie wahać się od 19 stopni w Gdańsku do 23 stopni we Wrocławiu.

Więcej o: