"Nic się nie stało". Czym jest Zatoka Sztuki w Sopocie?

W środę 20 maja miała miejsce premiera filmu "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. Jednym z miejsc istotnych dla tego dokumentu jest Zatoka Sztuki. Co to za lokal i co się w nim działo?

Zatoka Sztuki to sopocki lokal oferujący swoim klientom szereg usług. W miejscu tym znajduje się m.in strefa artystyczna, w której odbywają się konferencje, wernisaże czy koncerty, ale także dyskoteka, restauracja i klub plażowy. Można wynająć tam również rezydencje z widokiem na morze. Zatoka Sztuki to jeden z klubów Sopocie, w którym antybohater filmu "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego Krystian W. ps. Krystek "łowił" kobiety, w tym nastolatki, które miał wykorzystywać seksualnie. Jego mocodawcą był współtwórca Zatoki Sztuki Marcin T. ps. Turek.

Zatoka Sztuki. "Krystek" kusił swoje ofiary pracą w sopockich klubach i spotkaniami z celebrytami

Z filmu "Nic się nie stało", ale także wielu artykułów, które w ciągu ostatnich lat publikowały m.in. "Gazeta Wyborcza" czy "Wprost", wynika, że "Krystek" kusił swoje ofiary obietnicą pracy w sopockich klubach i spotkaniami z celebrytami, którzy odwiedzali te lokale. Po nawiązaniu znajomości z kobietami miał wykorzystywać je seksualnie, nagrywać to za pomocą telefonu, a następnie szantażować poszkodowane, mówiąc, że wykorzysta nagrane filmiki przeciwko nim. Jedną z ofiar "Krystka" miała być 14-letnia Anaid, która popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Przed śmiercią dziewczyna wyznała, że Krystian W. ją zgwałcił.

Przeciwko Krystianowi W. toczy się sprawa sądowa. Mężczyźnie postawiono kilkadziesiąt zarzutów, z których 40 dotyczy przestępstw seksualnych takich jak gwałty czy usiłowanie gwałtów. "Krystek" miał skrzywdzić co najmniej 33 kobiety, z których część była nieletnia. 

Więcej o: