Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Tomasz Terlikowski o filmie Sekielskich: Czeka nas wysyp takich spraw

- Sprawę pedofilii w kościele powinny zbadać dwie niezależne komisje - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Tomasz Terlikowski, dodając, że jedna z nich powinna być państwowa. Oceniając nowy film braci Sekielskich stwierdził, że niewykluczone, że "czeka nas wysyp takich spraw".

Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta i dziennikarz, komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Jak mówił, na podstawie filmu można uznać, że biskup Janiak powinien zostać zdymisjonowany. Podkreślał przy tym: - Uważam, że biskup Janiak powinien zostać złożony z urzędu.

Terlikowski o pedofilii w Kościele: Powinny to zbadać dwie, niezależne komisje

Jednocześnie Terlikowski przyznał, że drugi film Sekielskich jest "mocniejszy" od pierwszego, czyli "Tylko nie mów nikomu".

- Istniał proceder przenoszenia księży pedofilów. Myślę, że czeka nas wysyp takich spraw. W ostatnich 2-3 latach to się zaczęło zmieniać - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Terlikowski, dodając przy tym, że to ten moment, gdy trzeba sobie uświadomić, jak działał Kościół ws. pedofilii. - Zajmował złe, bezduszne stanowisko. Sprawę pedofilii w kościele powinny zbadać dwie niezależne komisje - mówił, zaznaczając, że jedna z tych komisji powinna być państwowa.

Więcej o:
Komentarze (22)
Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem Tomasz Terlikowski. "Czeka nas wysyp takich spraw. Pedofilię w Kościele powinny zbadać dwie niezależne komisje"
Zaloguj się
 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 12 razy 10

  tjaa, jeszcze nie o wszystkich sukienkowych odkryto karty. Wyjdzie jeszcze duuuzo brudu.
  O pislamistach podobnie.

 • neurasthenik

  Oceniono 7 razy 7

  Czekam na trzeci film Sekielskich, tym razem o papieżu, który szczególnie nam, Polakom jest bliski sercu - Janie Pawle II. Poniżej przytaczam najwspanialsze cytaty Papieża Polaka:
  "Ziemi, tej ziemi"
  "A po maturze chodziliśmy tam na kremówki"

 • 1moja

  Oceniono 7 razy 7

  "...Tlikowski ... . W nim jest coś dużo bardziej dramatycznego. ..." A bylby prawie horror jakbys w tym filmie wystapil.

 • dupajasi0

  Oceniono 11 razy 7

  Jojo Brudziński ma rację. "To zboczone świnie są" a nie żadni księża i biskupi. ;-)

 • 11krzych

  Oceniono 5 razy 5

  >jedna z tych komisji powinna być państwowa.
  Buhahahah, wszyscy klęczycie i xuja da komisja państwowa. Księdzu w dupe lokówke elektryczną i spysywać zeznania a nie komisja z członków Opus Dei i innej hołoty katolickiej.

 • ale_jajca

  Oceniono 9 razy 5

  Terlikowski? Co mu się stało, czy ktoś może to wytłumaczyć! Przytoczcie jego wypowiedzi sprzed kilku lat!

 • piwello

  Oceniono 9 razy 5

  SEKTA PEDOFILI UBIERAJACA SIE W SUKIENKI,ZERUJACA NA DZIECIACH CIEMNEGO LUDU !!!

 • krynolinek

  Oceniono 14 razy 2

  Szkoda, że nie przypomnieliście wypowiedzi pana Terlikowskiego sprzed kilku lat gdzie bagatelizował identyczne sprawy i zalecał "rozmowę i modlitwę".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX