Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Tomasz Terlikowski o filmie Sekielskich: Czeka nas wysyp takich spraw

- Sprawę pedofilii w kościele powinny zbadać dwie niezależne komisje - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Tomasz Terlikowski, dodając, że jedna z nich powinna być państwowa. Oceniając nowy film braci Sekielskich stwierdził, że niewykluczone, że "czeka nas wysyp takich spraw".

Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta i dziennikarz, komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Jak mówił, na podstawie filmu można uznać, że biskup Janiak powinien zostać zdymisjonowany. Podkreślał przy tym: - Uważam, że biskup Janiak powinien zostać złożony z urzędu.

Terlikowski o pedofilii w Kościele: Powinny to zbadać dwie, niezależne komisje

Jednocześnie Terlikowski przyznał, że drugi film Sekielskich jest "mocniejszy" od pierwszego, czyli "Tylko nie mów nikomu".

- Istniał proceder przenoszenia księży pedofilów. Myślę, że czeka nas wysyp takich spraw. W ostatnich 2-3 latach to się zaczęło zmieniać - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Terlikowski, dodając przy tym, że to ten moment, gdy trzeba sobie uświadomić, jak działał Kościół ws. pedofilii. - Zajmował złe, bezduszne stanowisko. Sprawę pedofilii w kościele powinny zbadać dwie niezależne komisje - mówił, zaznaczając, że jedna z tych komisji powinna być państwowa.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie