Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś otwarte? [24 maja]

Czy 24 maja to niedziela handlowa? Które sklepy będą dziś otwarte? Przypominamy, kiedy wypadają niedziele handlowe w 2020 roku i jak zachować bezpieczeństwo w czasie zakupów.

24 maja nie jest niedzielą handlową. Tego dnia sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan będą zamknięte. Jeżeli będziemy chcieli zrobić zakupy, będziemy musieli iść na stację benzynową, do placówki pocztowej czy też do sklepu na dworcu. W  takie dni jak ten otwarte mogą być także osiedlowe sklepiki, w których klientów obsługują właściciele placówki.

W 2020 roku będą jeszcze cztery niedziele handlowe. Wypadną 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. O jakich zasadach należy pamiętać?

Ze względu na epidemię koronawirusa idąc na zakupy, musimy pamiętać o kilku zasadach, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo. W miejscach publicznych takich jak sklepy zobowiązani jesteśmy do tego, aby zasłaniać usta i nos, np. za pomocą maseczki ochronnej. W sklepach i galeriach handlowych obowiązuje także limit osób. W punktach handlowych o powierzchni większej niż 2000 metrów kwadratowych na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W mniejszych sklepach na jedno stanowisko kasowe mogą przypadać maksymalnie cztery osoby. 

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?
Więcej o: