Pogoda na dziś - piątek 22 maja. Duże rozpogodzenia w całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 22 maja. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia przed przymrozkami. Pojawią się one wieczorem we wschodnich regionach.
Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

W piątek w większości kraju zapowiadana jest bardzo słoneczna pogoda. Niewielkie opady mogą pojawić się w województwach podlaskim i lubelskim.

Temperatura. Najcieplejszy dzień na zachodzie kraju

Najchłodniejszy piątek czeka mieszkańców Pomorza, gdzie będzie maksymalnie 13 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Olsztynie, Białymstoku i Rzeszowie. 15 stopni pokażą termometry w województwach łódzkim, świętokrzyskim i lubelskim. W Małopolsce i na Mazowszu zapowiadanych jest z kolei 16 stopni. W województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim będzie 17 stopni. Najwyższa temperatura przewidywana jest w Szczecinie i Zielonej Górze. Tam będzie kolejno 19 i 20 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 22 maja.Pogoda na dziś - piątek 22 maja. gazeta.pl

Opady. Dużo słońca w całej Polsce

W dzień zachmurzenie małe na zachodzie, a w centrum i na wschodzie wzrastające momentami do umiarkowanego. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się na wschodnich krańcach województwa podlaskiego i lubelskiego. W pozostałych regionach bardzo duże rozpogodzenia i brak jakichkolwiek opadów. Wiatr słaby, dopiero w drugiej części dnia bardziej umiarkowany na wschodzie i na północnym zachodzie Polski.

Ostrzeżenia meteorologiczne. W nocy pojawią się przymrozki

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla pięciu regionów przed przymrozkami. Obowiązują one w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. W tych miejscach temperatura przy gruncie spadnie do -1 i -3 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: