"Hoss" może wyjść z aresztu. "Król mafii wnuczkowej" ma wpłacić 400 tys. zł

Arkadiusz Ł. ps. Hoss, który został skazany nieprawomocnym wyrokiem na siedem lat więzienia za oszustwa dokonane metodą "na wnuczka", może wyjść na wolność. Jeżeli wpłaci 400 tys. zł poręczenia majątkowego, będzie mógł opuścić areszt.

O sprawie Arkadiusza Ł. mówiło się dużo w marcu tego roku. "Hoss" został wypuszczony na wolność decyzją poznańskiego Sądu Okręgowego, ponieważ umorzono drugą sprawę, w której odpowiadał za oszukiwanie seniorów metodą "na wnuczka". Decyzję tę skrytykował m.in. prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Prokuratura skierowała kolejny wniosek o aresztowanie "Hossa", na co Sąd Okręgowy w Poznaniu zgodził się jeszcze w marcu. Okazało się jednak, że Arkadiusz Ł. się ukrywa. 10 kwietnia został zatrzymany przez "Łowców głów", po czym trafił do aresztu, gdzie miał czekać na zakończenie sprawy, w której został skazany nieprawomocnym wyrokiem.

Czy "Hoss" wyjdzie na wolność? Obrońca: Jego rodzina nie dysponuje 400 tys. zł

We wtorek 19 maja Sąd Apelacyjny w Poznaniu zmienił decyzję poznańskiego Sądu Okręgowego. Z najnowszego stanowiska sądu wynika, że jeśli "Hoss" wpłaci 400 tysięcy złotych poręczenia majątkowego do 29 maja, będzie mógł wyjść z aresztu. Obrońcy Arkadiusza Ł. nie są w pełni zadowoleni z takiego obrotu spraw.

- Wnosiliśmy o poręczenie majątkowe w wysokości 200 tys. zł. Taką kwotę rodzina byłaby w stanie zgromadzić. Z informacji przekazanych od rodziny wiem, że na ten moment nie dysponuje ona 400 tys. złotych. To bardzo duże poręczenie majątkowe - powiedział Paweł Sołtysiak w rozmowie z Głosem Wielkopolski

"Hoss" jest twórcą metody "na wnuczka"

Arkadiusz Ł. uznawany jest za twórcę metody "na wnuczka". Nieprawomocny wciąż wyrok w sprawie "Hossa" zapadł we wtorek 3 sierpnia 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Sprawa ta toczyła się przez dwa lata. Śledczy są zdania, że "Hoss" wymyślił metodę na wnuczka w latach 90. i za jej pomocą oszukiwał samotnych seniorów mieszkających w Niemczech, Luksemburgu i Szwajcarii. 

Zobacz wideo Policjanci CBŚP zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który metodą "na wnuczka" wyłudził 90 tysięcy złotych od 94-letniej mieszkanki Warszawy.
Więcej o: