Ciało młodej taterniczki znalezione na ścieżce. Kobieta najprawdopodobniej spadła z dużej wysokości

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 19-letniej Polki, której ciało znaleziono we wtorek na ścieżce taternickiej. Wszystko wskazuje na to, że taterniczka spadła z dużej wysokości, niewykluczone, że z rejonu wierzchołka Kościelca - szczytu w Dolinie Gąsienicowej.

Na zwłoki taterniczki natrafił instruktor Polskiego Związku Alpinizmu.

- Ciało znajdowało się na ścieżce taternickiej przeznaczonej dla wspinaczy, poza oznakowanym szlakiem turystycznym. Wstępnie możemy powiedzieć, że taterniczka najprawdopodobniej spadła z dużej wysokości, być może nawet z rejonu wierzchołka Kościelca - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Bartek Gąsienica-Józkowy.

Jak dowiedzieliśmy się centrali TOPR, kobieta miała 19 lat i była Polką. Była wyposażona w kask, raki i czekan.

Okoliczności śmierci kobiety będzie badać teraz policja i prokuratura. Ciało 19-latki przetransportowano już do Zakopanego.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Śmierć 56-letniego turysty

To nie pierwszy taki wypadek w ostatnich dniach. Słowaccy ratownicy z Horskej Záchrannej Služby odnaleźli, przetransportowali i przekazali we wtorek policji ciało polskiego turysty, który w poniedziałek wieczorem spadł z grani Rysów.

Wcześniej otrzymali informację od Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, że mężczyzna spadł ze szczytu w strefie granicznej polsko- słowackiej, ale na słowacką stronę Rysów. Z pokładu śmigłowca oceniono, że nie daje on oznak życia. Przekazano zatem informacje o wypadku Horskej Záchrannej Službie i poproszono o pomoc w transporcie ciała 56-latka, które znajdowało się w Dolinie Ciężkiej.

W Tatrach, gdzieniegdzie w żlebach i zagłębieniach zalegają jeszcze płaty śniegu, szlaki bywają oblodzone i jest ślisko. Poruszanie się w takich warunkach, wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego, jak raki, czekan, kask.

Więcej o: