Pogoda na dziś - czwartek 21 maja. Czeka nas słoneczny, ale wietrzny dzień

Pogoda na dziś - czwartek 21 maja. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia przed przymrozkami dla ośmiu województw. Na wschodzie kraju prognozowane są także silne porywy wiatru.
Zobacz wideo Zaćmienie Słońca nad Chile. Widok, który zapiera dech

W czwartek meteorolodzy zapowiadają bardzo słoneczny dzień. W kilku miejscowościach pojawią się także niewielkie, przelotne opady deszczu.

Temperatura. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców zachodnich województw

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest dla Olsztyna i Białegostoku, gdzie będzie kolejno 12 i 13 stopni. Na Pomorzu termometry pokażą 14 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. Mieszkańcy Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Poznania mogą liczyć na 16 stopni. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w zachodniej Polsce. W Zielonej Górze i Szczecinie będzie maksymalnie 17 i 18 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 21 maja.Pogoda na dziś - czwartek 21 maja. gazeta.pl

Opady. Silne porywy wiatru na wschodzie i południu kraju

W czwartek w całej Polsce i przez większą część dnia zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Umiarkowane i małe zachmurzenie pojawi się na wschodzie i w centrum kraju dopiero w drugiej części dnia. Niewielki deszcz pojawi się miejscami w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzki, dolnośląskim i śląskim. Nie będą to jednak duże opady. Na zachodzie i północy wiatr słaby, a na wschodzie i południu umiarkowany, momentami silny. W tych regionach może wiać do 40-55 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dotyczące przymrozków

Na czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla ośmiu województw. Dotyczą one przymrozków, kiedy temperatura przy gruncie spadnie do średnio -2 stopni. Wieczorne ochłodzenie zapowiadane jest dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: