Dyrekcja Trójki: "Słuchacze mogą głosować na piosenkę Kazika" i "Staramy się wyjaśnić prawdę"

Podczas konferencji prasowej dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski poinformował, że z analizy informatycznej wynika, że piosenka Kazika zajęła w rzeczywistości czwarte, a nie pierwsze miejsce. Poinformował też, że utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" pozostaje na liście, a słuchacze mogą na niego głosować.

Dyrektor Redaktor Naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski zajął głos podczas konferencji prasowej, na której zaprezentował "prawidłowe wyniki głosowania" na piątkową Listę Przebojów Trójki. Z analizy informatycznej, którą przedstawił, wynika, że utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" autorstwa Kazika Staszewskiego zajął czwarte miejsce, a pierwsze miejsce na liście należy do Bartasa Szymoniaka i jego piosenki "Wojownik z miłości". Takie informacje znajdują się także na stronie internetowej Listy Przebojów Trójki

Wyniki 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego po zamieszaniu wokół piosenki Kazika StaszewskiegoWyniki 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego po zamieszaniu wokół piosenki Kazika Staszewskiego Fot. screen ze strony internetowej Programu Trzeciego Polskiego Radia (lp3.polskieradio.pl)

Dyrektor Trójki: Słuchacze będą mogli głosować według swojego upodobania

Tomasz Kowalczewski powiedział, że piosenka Kazika zostaje na liście, a "słuchacze będą mogli głosować według swojego upodobania", również na utwór "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrektor Trójki przeprosił za zaistniałą sytuację i powiedział, że Trójka jest miejscem, które powinno łączyć, a nie dzielić.

- Chciałem przeprosić wszystkich słuchaczy, że musieliśmy podjąć taką decyzję o zawieszeniu tego notowania. Staramy się wyjaśnić prawdę i obiecuję, że ją wyjaśnimy - mówił dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Dyrekcja Trójki utrzymuje, że piątkowe notowanie listy przebojów Programu Trzeciego zostało zawieszone z powodu ręcznej ingerencji moderatora listy w wyniku głosowania. Poinformowała także, że zostanie zlecony audyt listy z kilku ostatnich lat oraz zmiany, które mają zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jednym z rozwiązań ma być nowy program informatyczny do głosowania.

Zobacz wideo "Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle"
Więcej o: