Pogoda na dziś - środa 20 maja. Dużo więcej słońca w całym kraju, na wschodzie pojawi się jednak deszcz

Pogoda na dziś - środa 20 maja. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw. W tych obszarach przewidywane są przymrozki.
Zobacz wideo Zmieniamy klimat, a zwierzęta pod wodą nie mają gdzie uciec

W środę meteorolodzy zapowiadają dużo rozpogodzeń zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Na wschodzie prognozowany jest przelotny deszcz.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 14 do 18 stopni

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim. Termom14 stopni Celsjusza. Jeden stopień więcej będzie w Łodzi. 16 stopni pokażą za to termometry w Kielcach i Warszawie. W województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i podlaskim zapowiadanych jest 17 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Lubuskiego, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski, gdzie temperatura może sięgnąć 18 stopni.

Pogoda na dziś - środa 20 maja.Pogoda na dziś - środa 20 maja. gazeta.pl

Opady. Dziś więcej rozpogodzeń

W środę bezchmurne niebo zapowiadane jest na północy kraju. W centrum i na południu może być więcej chmur, jednak nie będą one dominować przez cały dzień. Przelotne opady deszczu prognozowane są miejscowo w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W drugiej połowie dnia wiatr umiarkowany, w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Wieczorne przymrozki na wschodzie kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Dotyczą one województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. W tych regionach temperatura przy gruncie spadnie średnio do -2 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: